Gündem

O ilçede flaş koronavirüs kararı! Karantinaya alındı

Koronavirüs önlemleri kapsamında alınan karantina kararları devam ediyor. Balıkesir'in bir ilçesinde pozitif vakaların çıkması üzerine iki mahalle karantinaya alındı. Yapılan açıklamada, karantinanın bugün başladığı ve ikinci bir emre kadar geçerli olacağı belirtildi. 

Balıkesir’in İvrindi ilçesinde iki mahalle koronavirüs önlemleri kapsamında karantinaya alındı. Yapılan testler sonucunda mahallelerde 14 hanenin testinin pozitif çıkması üzerine bugün başlayan karantinanın ikinci bir emre kadar devam edeceği belirtildi.

İvrindi Kaymakamlığından yapılan açıklamaya göre, İvrindi’nin Gökçeyazı Mahallesi’nde 5 hanede yaşayan ve İvrindi’nin Büyükyenice kırsal mahallesinde de 9 hanede yaşayan kişilerde Kovid-19 testlerinin pozitif çıktığı belirtildi.

İvrindi’nin Gökçeyazı ve Büyükyenice kırsal mahallelerinde yaşayan 14 hanede çok sayıda temaslı kişinin de bulunduğu, hastalığın yayılımını önlemek amacıyla alınan karantina kararının 13 Kasım Cuma günü saat 20’den itibaren ikinci bir emre kadar geçerli olacağı kaydedildi.

Vefa Sosyal Destek Grubu’nun Gökçeyazı ve Büyükyenice mahallesi sakinlerine, karantinanın uygulanacağı 14 gün boyunca destek vereceği de belirtildi.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu