Ekonomi

O araçlarda ücret tarifesi belli oldu: 12 TL ödenecek!

İstanbul Adalarda faytonun kaldırılmasının ardından, elektrikli araçların kullanılacağı öğrenilmişti. . İstanbul Kongre Merkezi'nde gerçekleşen UKOME toplantısında, elektrikli araçların ücret tarifesi belli oldu. Buna göre; elektrikli araçları kullananlar 12 TL ödeyecek.

İstanbul’da Adalarda faytonlar kullanılıyordu. Ancak atların ölmesi ve hayvanlara eziyet gerçeği nedeniyle faytonların kaldırılmasına karar verildi. Bu sebeple faytonlar yerine elektrikli araçlar devreye sokuldu. Elektrikli araçlar için İstanbul Kongre Merkezi’nde gerçekleşen UKOME toplantısında, “Adalarda Kullanılacak Elektrikli Araçların Ücret Tarifelerinin Belirlenmesi” teklifi görüşüldü. Oy teklifi ile kabul edilen karara göre Adalar’da kullanılacak araçların ücret tarifesi 12 lira olarak belirlendi.

Adataksi ücreti de belli oldu

Toplantıda Adataksinin ücreti de konuşuldu. Ada sakinleri için taksimetre 5 liradan açılacak ve kilometre başı 3,10 lira olarak, turistler için açılış ücreti 15 lira, kilometre başına eklenecek ücret de 12 lira olarak kararlaştırıldı

Hizmet verecek hatlar

BA-1 numaralı hat Çarşı-Tepeköy-Kadıyoran,
BA-2 numaralı hat Çarşı-Maden-Nizam,
BA-3 numaralı hat Lunapark meydanı büyük tur,
HA-1 numaralı hat Çarşı-Akçakoca-İtfaiye,
HA-2 numaralı hat Çarşı-Çam Limanı,
BU-1 numaralı hat Çarşı-Kalpazankaya,
KA-1 numaralı hat ise Çarşı-Narçiçeği

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu