Genel

Nusaybin'de şehitlerimiz var!

Şanlıurfa Valiliği’nden havan ve roket saldırıları sonucu bir bebek ve iki kişi olmak üzere şehit haberleri gelmişti. Aynı zamanda 46 kişinin de yaralandığı açıklanmıştı. Mardin Valiliği’nden de gelen açıklamaya göre Nusaybin’e teröristler tarafından yapılan saldırılar sonucu 2 kişinin şehit olduğu, 24 kişinin de yaralandığı belirtildi.

Ölü ve yaralılar var

Mardin’in Nusaybin ilçesine bağlı Kamışlı bölgesinden peş peşe gelen havan mermileri 2 kişinin ölümüne, 24 kişinin de yaralanmasına sebep oldu.

Valilikten yapılan açıklama ise şu şekilde:

“09.10.2019 tarihinde başlatılan Barış Pınarı Harekatı ile birlikte Suriye tarafından atılan havan ve roket mermilerinin İlimiz Akçakale ve Ceylanpınar ilçelerimize isabet etmesi sonucu; Barış Pınarı Harekatının ilk şehidi Suriye uyruklu 9 aylık bebek Muhammed Omar ve Akçakale ilçemizde görevli Vergi Dairesi Başkanlığına bağlı maliye memurumuz Cihan Güneş şehit olmuştur. Atılan roket ve havan mermilerinin isabeti sonucu 46 vatandaşımız da yaralanmıştır. Yaralı vatandaşlarımız Akçakale Devlet Hastanesi ve diğer hastanelerimize sevk edilerek tedavi altına alınıştır. Şehit olan vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet, yaralı vatandaşlarımıza acil şifalar diliyoruz. Kamuoyuna saygıyla duyurulur. “

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Kapalı