Magazin

Nur Yerlitaş’ı son yolculuğunda yakın dostları yalnız bırakmadı!

Hayatını kaybeden ünlü modacı Nur Yerlitaş bugün son yolculuğuna uğurlandı. Yerlitaş'ı yakın dostları yalnız bırakmadı. Cenazede Sibel Can, Hülya Avşar, Gülben Ergen, Seren Serengil ve Pelin Akat gibi isimler yer aldı.

Ünlü modacı Nur Yerlitaş dün Şişli Fulya’daki evinde hayatını kaybetti. Yerlitaş, bugün son yolculuğuna uğurlandı. Vasiyeti gereği Ulus Mezarlığı’na defnedilen Yerlitaş’ı son yolculuğunda yakın dostları Sibel Can, Hülya Avşar, Gülben Ergen, Seren Serengil ve Pelin Akat gibi isimler yalnız bırakmadı.

İki yıl içinde beyin kanseri teşhisiyle geçirdiği iki ameliyat sonrası dün dün Şişli Fulya’daki evinde vefat eden modacı Nur Yerlitaş (64), son yolculuğuna uğurlandı.

Yerlitaş’ın cenazesi sabah saatlerinde Zincirlikuyu Gasilhanesi’ne getirilirken sevenler, ve yakınları, ailesine başsağlığı dilemek için erken saatlerde mezarlıkta yerini aldı.

Gasilhaneye ilk gelenlerden olan Sibel Can, içeriye girmek isterken bu sırada görüntülenince sinirlendi. Ünlü sanatçı, tekrar cipine binerek mezarlıktan ayrıldı.

İki saat sonra bu kez maskesini takarak geri dönen Can’ın, gasilhaneye girerek yıkanan dostu Yerlitaş ile burada vedalaştığı öğrenildi.

Sanatçı Hülya Avşar da ünlü modacıyı son yolculuğu sırasında yalnız bırakmadı.

Yerlitaş’ın cenazesinin tabutla cenaze arabasına koyulduğu sırada kız kardeşi Benan Yerlitaş ile ağabeyi Bahattin Yerlitaş, kardeşleriyle son kez vedalaştı.

Ünlü modacı son kez sevenleri ve komşularından helallik alınması için Nişantaşı’ndaki evine götürüldü. Helallik almak için Yerlitaş’ın evine Hülya Avşar da geldi.

VASİYETİ YERİNE GETİRİLDİ

Buradan konvoy halinde toprağa verileceği Ulus Mezarlığı’na getirilen (vasiyeti üzerine annesinin mezarlığının yanına defnedildi) Yerlitaş için mezarlık içinde sosyal mesafe de göz önüne bulundurularak cenaze namazı kılındı.

Yerlitaş’ı son yolculuğuna uğurlamak için mezarlığa gelenler arasında sanat dünyasından Hülya Avşar, Gülben Ergen, Seren Serengil ve Pelin Akat gibi isimler yer aldı.

Ünlü modacı, Kur’an-ı Kerim ve dualar eşliğinde toprağa verildi.