İzmir Haberleri

Nüfusunuzu Çeşme’ye taşıyın!

İzmir’in tatil beldesi Çeşme’de belediye başkanı Ekrem Oran, 44 bin 500 olan nüfusu 50 bine taşıyabilmek amacıyla “Birinci ikameti Çeşme’ye taşıyoruz” diyerek bir kampanya başlattı.

Muğla’nın Bodrum ilçesinden sonra şimdi de İzmir Çeşme Belediyesi, nüfus taşıma çağrısında bulundu. Turizmin gözde yerlerinden Çeşme’nin yaz aylarında nüfusu 1.5 milyonu aşıyor. Kışın ilse bu sayı 44 bin civarına düşüyor. Çeşme’de turizm sektörünü geliştirmeyi hedefleyen Çeşme Belediyesi ilçe nüfusunu 50 binin üzerine çıkararak hizmet için gelirini de arttırmayı hedefliyor.

“SEVGİ EMEK İSTER, HAYDİ GÖREVE”

Türkiye’nin dört bir yanında yaşayan vatandaşlara seslenen Çeşme Belediye Başkanı M. Ekrem Oran, “Çeşme’yi seven herkesi kampanyamıza destek olmaya çağırıyoruz” dedi. Nüfusun 50 binin üzerine çıkmasıyla daha kaliteli hizmet verilebileceğini dile getiren Başkan Oran, “Nüfusumuz arttığında personel kadromuzda daha kaliteli hizmet verebilecek sayıya ulaşacak. Ayrıca genel bütçe gelirlerimiz artacak ve ekonomik olarak daha da güçleneceğiz. Sevgi emek ister, haydi göreve” diye konuştu.

“İKAMETİMİZİ ÇEŞME’YE TAŞIYORUZ”

Başkan Oran sözlerine şu şekilde devam etti: “Hepimizin de bildiği gibi ilçemizin merkez nüfusu kışın 44.500, yazları ise 1,5 milyon civarında. Bu kadar değişken bir nüfusa sahip ilçe belediyesi olarak zor şartlarda hizmet sunmaya çalışıyoruz. Bu yüzden Çeşme’yi seven herkesin birinci ikametini ilçemize aldırmasını istiyorum. İlçemizde özellikle pandemi sürecinde artan nüfusun ikametlere de yansımasını istiyoruz. El ele verelim nüfusumuzu arttıralım. Çeşme sevdalılarının bizi duyup kampanyamıza destek vermesini bekliyoruz.”