Kamu

Nüfus Müdürlüğüne gitmeye gerek yok! Artık e-Devlet üzerinden değiştirilebilecek

Her geçen gün özelliklerine yenilerini ekleyen e-Devlet, yeni bir değişimle daha vatandaşın karşısına çıktı. Artık vatandaşlar İl Nüfus Müdürlüklerine gitmeden, E-Devlet üzerinden inanç bilgilerini değiştirebilecek.

e- Devlet üzerinden yapılan işlemler her geçen gün artıyor. Sürekli yapılan güncellemeler ile birlikte sisteme yeni özellikler ekleniyor. Son olarak e- Devlet üzerinden din değişikliği yapılabileceği öğrenildi. Eskiden İl Nüfus Müdürlükleri tarafından yapılan bu işlem artık e-devlet üzerinden online olarak gerçekleştirilebilecek. Peki, din değişikliği e- Devlet üzerinden nasıl yapılacak?

e-Devlet üzerinden din değişikliği işlemleri

e- Devlet sistemine bilgileriniz ile giriş yaparak https://www.turkiye.gov.tr/nvi-nufus-kaydindaki-din-bilgisi-degisikligi-basvurusu adresine gitmeniz; mobil imza ya da elektronik imza kullanarak sisteme girmeniz gerekmektedir.

Bunun ardından karşınıza çıkacak olan bilgi formu doğru ve güncel bilgileriniz ile doldurarak onaylayabilirsiniz. Kısa bir değerlendirme sürecinin ardından bilgileriniz sisteme işlenecektir.