Denizli Haberleri

NTV’nin Denizli için “Acil durum ilan edildi” söylentilerine Denizli Valiliği’nden açıklama!

NTV haber kanalına sosyal medyada yeni yayımlanmış gibi gösterilen "Denizli'de acil durum ilan edildi" yazılı photoshoplu ekran yankı uyandırdı. Sosyal medyada ok konuşulan görüntü ile ilgili Denizli Valiliği'nden flaş açıklama geldi. Denizli Valiliği'nden yapılan açıklamada İlimizde böyle bir durum söz konusu olmayıp, montajlanarak yayınlanan bu görüntüdeki yer alan açıklama da Vali Hasan Karahan’a ait değildir. Bu konu ile ilgili sosyal ağlar üzerinden milletimizi yanıltmaya yönelik haber ya da paylaşım yapan kişiler hakkında yasal işlemler başlatılmıştır." açıklamaları yapıldı.

NTV haber kanalında yayınlanmış gibi gösterilen öğle saatlerinde sosyal medyada gündeme oturan “Denizli’de Acil Durum İlan Edildi’ başlıklı görüntü ile ilgili Denizli Valiliği’nden açıklama geldi.

AÇIKLAMA GELDİ
Denizli Valisi Hasan Karahan’a aitmiş gibi “İlimizin tüm mahallelerine karantina getirildi, vatandaşlarımız sadece gıda ihtiyacı için dışarıya çıkacak” yazılı ekran görüntüsü ile ilgili Denizli Valiliğinden bir açıklama yapıldı.

YASAL İŞLEM BAŞLATILMIŞTIR

Yapılan açıklamada, “Montajlanarak sosyal medya mecralarında paylaşılan görüntüde ulusal bir televizyon kanalında yayımlanmış eski bir haberin üzerine ‘Denizli’de Acil Durum İlan Edildi’ başlıklı yazı ve Valimiz Hasan Karahan’a ait olmayan ‘İlimizin tüm mahallelerine karantina getirildi. Vatandaşlarımız sadece gıda ihtiyacı için dışarıya çıkacak ‘şeklinde açıklama paylaşıldığı görülmüştür. İlimizde böyle bir durum söz konusu olmayıp, montajlanarak yayınlanan bu görüntüdeki yer alan açıklama da Vali Hasan Karahan’a ait değildir. Bu konu ile ilgili sosyal ağlar üzerinden milletimizi yanıltmaya yönelik haber ya da paylaşım yapan kişiler hakkında yasal işlemler başlatılmıştır. Yazılı ve görsel medya, basın mensuplarımız ve halkımızın resmi makamlarımızın yapmış oldukları paylaşımları dikkate almaları, yetkili makamlar haricinde yapılan halkı yanlış yönlendirici nitelikteki açıklama, iddia ve paylaşımlara itibar etmemeleri hususu kamuoyuna önemle duyurulur” denildi.

Etiketler

İlgili Makaleler