Gündem

Nikahlara gelin damat dahil 10 kişi katılabilecek! İşte belediye kararı

Türkiye’de corona virüsü salgını nedeniyle alınan önlemler arttırılıyor. Elazığ Belediyesi kararı ile Nikahlara gelin damat dahil 10 kişi katılabileceği açıklandı. İşte o belediye kararı…

Corona virüsü son vaka tablosuna göre, bir günde bin 512 vaka daha tespit edildi. Covid-19 nedeniyle 58 kişi daha hayatını kaybetti. Belediye tarafından yapılan alınan yeni tedbir kararına göre düğünlere gelin ve damat dahil olmak üzere 10 kişi katılabilecek. Alınan kısıtlama kararı ise 14 Eylül tarihinden itibaren uygulanmaya başlanacak.

Maske ve sosyal mesafe uyarısı yapıldı

Elazığ Belediyesi Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü tarafından konuya ilişkin yapılan açıklamada, ” Covid-19 salgınının yayılımını önlemek amacıyla 14 Eylül Pazartesi gününden itibaren Elazığ Belediyesi Kültür Park Evlendirme dairesinde yapılacak resmi nikah merasimlerine, gelin ve damat dahil en fazla 10 kişinin katılabileceği yönünde sınırlama getirildi. Evlenecek çiftlerin en anlamlı günlerini kolaylaştırmak ve güven içerisinde geçirmelerine imkan sunmak için bütün detaylara önem veren belediyemiz, içerisinde bulunduğumuz pandemi sürecinde de gerekli tedbirlerin uygulanması noktasında azami özen gösteriyor. Bu kapsamda Kültür Park Evlendirme Dairesi’nde gerçekleştirilen her nikah töreni sonrası kapsamlı bir temizlik çalışması gerçekleştirilerek gerekli hijyen koşulları sağlanıyor. Nikah merasimlerine katılacak davetlilerin hem kendi hem de gelin ve damadın sağlığını riske atmamak için mutlaka maske ve sosyal mesafeye dikkat etmeleri gerekmektedir” ifadeleri kullanıldı.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu