Magazin

Nihal Yalçın ve Tamer Karadağlı olayında yeni gelişme: Oyuncular Sendikası açıklama yaptı!

58. Antalya Altın Portakal Film Festivali’nde konuşma yapan Nihal Yalçın ile Tamer Karadağlı‘nın yaşadığı diyolog Türkiye’de tartışma konusu olmuştu. Yaşanan olay sonrası Oyuncular Sendikası da açıklamada bulundu. Söz konusu açıklamada, Nihal Yalçın’a destek verildiği ifade edildi.

58. Antalya Altın Portakal Film Festivali’nde En İyi Kadın Oyuncu Ödülü’nü kazanan Nihal Yalçın’ın konuşmasını sırasında Tamer Karadağlı’nın tavırları gündem olmuştu. Konu ile ilgili Oyuncular Sendikası’ndan da açıklama geldi.

Oyuncular Sendikası tarafından yapılan açıklamada şu ifadeler kullanıldı:

“58. Antalya Altın Portakal Film Festivali’nde üyemiz Nihal Yalçın’ın yapmış olduğu konuşma esnasında, Tamer Karadağlı’nın sahne üzerindeki tutumu gündem konusu oldu. Ülkemizin en derin sorunlarından biri olan kadın haklarına dikkat çeken Nihal Yalçın’ın gerek sahnede gerek sonrasında maruz kaldığı davranışlar ve sosyal medyada yer alan haddini aşan söylemler kabul edilemez.

Kadınlar, yaşamın her alanında şiddetle, tacizle, baskıyla mücadele ediyor ve görüldüğü üzere hak arayışlarında dahi hala mobbinge ve baskıya maruz kalmaya devam ediyorlar. Üyemiz Nihal Yalçın’ın yaşadığı durum tam olarak budur. Sahnede yapmış olduğu konuşma bağlamından koparılarak, konu reel politik alanlara çekiliyor ve üyemiz yıpratılmaya çalışılıyor. Hepsi daha önceden aşina olduğumuz, birebir yaşadığımız ve tanıklık ettiğimiz süreçler ama bunu kabul etmeyeceğiz, hiçbir zaman normalleştirmeyeceğiz. Üyemiz Nihal Yalçın ile dayanışma içerisinde olduğumuzu ve kendisine her türlü desteği sunacağımızı kamuoyuna bildiririz.”