Magazin

Netflix Türkiye’de en çok ne izleniyor? Popüler yapımlar neler?

Türkiye’nin Netflix pazarına girmesiyle beraber izleyici profili de değişti. İzlenen dizi ve belgesellerle popülerlilk kazanan online platformlarda izlenme oranı artış kazandı. Türkiye’de en çok izlenen platform haline gelen Netflix, 2019 yılında Türkiye’de en popüler olan yapımları açıkladı. Listede hangi yapımlar yer alıyor. İşte o içerikler…

Netflix, Türkiye’de orijinal yapımlar üretti.Açıklamada, listede yer alan dizi, film ve belgeselleri 28 gün içinde en az 2 dakika izleyenlerin baz alındığı ve listeler hazırlanırken Netflix’teki dizi, film ve dizilerin popüler sezonlarının istatistiklerine bakıldığı belirtildi. Hakan: Muhafız ve Atiye ile Türkiye uluslararası arenada başarıya ulaştı.

2019’da çıkan en popüler 10 dizi sıralamasında ilk sıra Atiye’nin oldu. İkinci sırada bu sene 3. sezonunu izlediğimiz La casa de papel olurken, üçüncü sırada hayranlarının merakla beklediği The Witcher yer aldı. Dördüncü sıraya geldiğimizde Hakan: Muhafız’ın 2. sezonu karşımıza çıkıyor, onu sırayla Stranger Things’in 3. sezonu, Black Mirror, Sex Education, The Umbrella Academy, The I-Land ve You izledi.

2019 yılında çıkan en popüler 10 film listesinin ilk sırasında hem sinemada hem de Netflix’te aynı anda yayınlanarak dikkatleri üzerine çeken ve tartışmaların odağına yerleşen Organize İşler: Sazan Sarmalı oldu. Onu, Martin Scorsese’nin yönettiği ve kadrosunda Al Pacino, Robert de Niro, Joe Pesci gibi usta oyuncuların yer aldığı 3 buçuk saatlik orijinal Netflix yapımı The Irishman izledi. The Irishman’i sırasıyla 6 Underground, Müslüm, Aykut Enişte, Hedefim Sensin, Murder Mystery, Arif V 216, Triple Frontier ve I Am Mother izledi. 

2019 yılında çıkan en popüler 10 belgesel listesinde ilk sıra Gezegenimiz’e ait. Onu sırasıyla II. Dünya Savaşı’nın En Önemli Olayları (Renkli): S1, Facebook ve Cambridge Analytica skandalını konu edinen The Great Hack, Inside Bill’s Brain: Decoding Bill Gates, Homecoming: A film by Beyonce, The Mind, Explained, Formula 1: Drive to Survive, Kedilere Bulaşmayın: İnternette Katil Avı, Street Food: Volume 1: Asia ve The Last Czars oldu.

Bir cevap yazın