GündemTeknoloji

Netflix kullanıcıları dikkat: ‘Reklamlı Netflix’ hakkında flaş açıklama!

Milyonlarca abonesi olan Netflix’te sular durulmuyor. Firma, abone sayılarının düşüşüyle 300 çalışanını işten çıkardı. Yapılan açıklamada, Netflix abone sayılarının temmuz ayında 2 milyon daha düşmesinin beklendiği belirtildi. Ayrıca ‘Reklamlı Netflix’ ile ilgili de açıklama yapıldı.

ABONE SAYISI 2 MİLYON DAHA DÜŞEBİLİR

Firma yetkilileri tarafından yapılan yeni açıklamada, 300 kişinin daha işten çıkarıldığı bildirilirken, abone sayılarının Temmuz ayına kadar 2 milyon daha düşmesini bekledikleri duyuruldu. İşten çıkarmaların ardından firma tarafından yapılan açıklamada, “İşe önemli ölçüde yatırım yapmaya devam ederken, bu ayarlamaları daha yavaş gelir büyümemize paralel olarak maliyetlerimizin artması için yaptık” denildi.

REKLAMLI NETFLİX GELİYOR

Netflix Genel Müdürü Ted Sarandos, Netflix’in uygun fiyat isteyen kitlelere hitap etmek adına yeni reklam ortaklıkları için birçok şirketle görüştüğünü söyleyerek, “Bildiğiniz gibi Netflix’e reklam eklemiyoruz. Daha düşük bir fiyat istiyorum ve reklam izleyeceğim diyen insanlar için bir reklam katmanı ekliyoruz” dedi.