Magazin

Netflix dizisi olan Atiye, Şanlıurfa'nın Göbeklitepe'sinde işlenecek!

Netflix‘te yayımlanacak olan Atiye dizisi sekiz bölümden oluşarak gizem-drama türünde olacak. Mehmet Günsür, Metin Akdülger, Melisa Şenolsun, Başak Köklükaya, Civan Canova ve Tim Seyfi‘nin yer aldığı kadroda Güneydoğu Anadolu’nun çeşitli şehirlerinde çekimlerine devam edilecek.

GÖBEKLİTEPE’DE BAŞLADI
Çekimlerine İstanbul’da başlanan ve başta Göbeklitepe olmak üzere 27 Aralık’ta seyirci ile buluşuyor.

YAPIMCILIĞINI ALEX SUTHERLAND ÜSTELENDİ
OG Medya tarafından Onur Güvenatam’ın yaratıcılığında hayata geçirilen projenin baş yürütücülüğünü Özge Bağdatlıoğlu ve Jason George; yapımcılığını ise Alex Sutherland üstleniyor. Jason George ve Nuran Evren Sit’in kaleme aldığı dizinin yönetmen koltuğunda da Ozan Açıktan ve Gönenç Uyanık oturuyor.

FİLMİN KONUSU
Şengül Boybaş tarafından kaleme alınan “Dünyanın Uyanışı” adlı kitaptan esinlenerek hazırlanan dizi, genç ve güzel ressam Atiye’nin sürükleyici ve mistik hikayesini konu alıyor. Atiye, ailesi ve sevgilisi Ozan ile İstanbul’da sade ve mutlu bir hayat sürmektedir, ta ki dünyanın en eski tapınağı Göbeklitepe’de yapılan bir keşifle hayatı değişene kadar. Bölgedeki kazı çalışmalarını yürüten arkeolog Erhan, Atiye ile Göbeklitepe arasındaki mistik ilişkiyi gözler önüne seren bir sembol keşfeder. Atiye ona bambaşka bir kapı açan bu gizemli olayın peşine düşerek antik tapınakta geçmişini aramaya karar verir. Bu gizem perdesi aralandıkça Atiye’nin karşısına çıkan olaylar ona geçmişle geleceği, gerçek ile ruhani arasındaki her şeyi sorgulatacaktır.

ŞANLIURFA TURİZMİNE KATKI SAĞLAYACAK 
Dizinin, iyi bir izleyici kitlesine sahip olan Netflix’te yayınlandıktan sonra Göbeklitepe’yi ne yönden etkileyeceği şimdiden merak konusu oldu. Dizinin Şanlıurfa turizmine de katkı sunacağını düşünen Urfalı vatandaşlar, heyecanla yayın tarihini beklemeye başladı.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu