Magazin

Neşe Karaböcek'in oğlu Hasan Ali Yener'in cenazesinde gözyaşları sel oldu…

Ünlü şarkıcı Neşe Karaböce oğlu Hasan Ali Yener’i kaybettii. Ölen oğlu için gözyaşları döken anne bugün cenazede destekle ayakta durabildi…

NEŞE KARABÖCEK’İN OĞLUNUN CENAZESİ BUGÜN YAPILDI…

Hasan Ali Yener için Beykent Hz.Ebubekir Sıddık Camii’nde öğle namazına müteakip cenaze namazı kılındı.Cenazede taziyeleri kabul eden Tevfik Yener ve Neşe Karaböcek gözyaşlarını tutamadı.Tevfik Yener ile Neşe Karaböcek’i acı gününde Orhan Gencebay, Müjdat Gezen, Ercan Bostancıoğlu, CHP İstanbul Milletvekili Mehmet Akif Hamzaçebi gibi isimler de yalnız bırakmadı.

NEŞE KARABÖCEK KİMDİR?

Ünlü sanatçı Karaböcek, 1 Nisan 1947 tarihinde İstanbul’da dünyaya geldi. Gerçek adı Neşecan Göktürk olan sanatçı, henüz 5 yaşında “Karaböcek” piyesinde oynarken İsmet İnönü’den, Karaböcek soyadını aldı. Ayrıca “Orta Şark’ın Altın Bülbülü” unvanına sahiptir. Çok sayıda 45’lik plak, LP ve kaset/CD dolduran Karaböcek, bunların yanı sıra 11 sinema filminin başrolünde oynadı. İlk büyük çıkışını 1968 yılında “Artık Sevmeyeceğim” adlı 45’liği ile yakaladı. 1968-1980 arasındaki 12 yıl boyunca çeşitli plak şirketlerinden 16 adet altın plak, 1 platin plak, 1 altın bülbül (5 altın 45’lik yerine verilmiştir) ve 2 altın kaset ödülü aldı. İlk evliliğini ünlü yapımcı ve müzisyen Atilla Alpsakarya ile yapan sanatçının bu evlilikten “Alper” adında bir oğlu dünyaya geldi. Atilla Alpsakarya’nın 1974’te Neşe Karaböcek’ten ayrılıp baldızı Gülden Karaböcek’le evlendi. Bu olay magazin gündemini uzunca bir süre meşgul etti. 1975 tarihinde gazeteci Tevfik Yener ile evlendi. Bu evlilikten de “Hasan” adını verdiği bir oğlu oldu. 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Kapalı