Kamu

Neova Sigorta Hasar Dosya Sorgulama Nasıl Yapılır?

Neova Sigorta hasar dosya sorgulama nasıl yapılır? Neova Sigorta hasar dosya sorgulamasını nasıl yapabileceğinizi, hasar ihbarı, kaza sonrası desteğe nasıl erişim sağlayacağınızı, Neova Sigorta fiyat bilgilerini ve anlaşmalı servis imkanlarını haberimizden detaylıca öğrenebilirsiniz.

Neova Sigorta Hasar Dosya Sorgulama Nasıl Yapılır?

Neova Sigorta hasar belgesi takibi Neova Sigorta’nın internet sitesi üzerinden, Neova Sigorta Müşteri Hizmetleri’nden ve Neova Sigorta’nın fiziksel şubelerinden yapılabilir. Neova Sigorta’nın internet sitesinde yer alan ‘’Hasar Durum Sorgulama’’ seçeneği ile anında sisteme erişilebilir. Neova hasar dosya sorgulaması yapacak müşteri:

* Kazaya karışan aracın plaka bilgisi, kaza ihbar numarası ya da dosya numarası kriterlerinden birini seçebilir,
* Seçilen kriter doğrultusunda sahip olduğu bilgileri girebilir,
* Türkiye Cumhuriyeti Kimlik Kart Numarası ya da Vergi Numarası ile sisteme giriş yapabilir.

Neova Sigorta Hasar Anında Servisi

Neova Sigorta zarara uğrandığı an müşterilerinin ihtiyaçlarını giderme ve zararlarını karşılamak için Online Hasar İhbar servisi veya 444 1 636 Neova Sigorta Neo Sigortacılık hattı hizmetlerini sunmaktadır. egehaber.comBu hizmetlerden faydalanmak için talep edilen bilgiler Neova Sigorta’ya verilmeli, Neova Sigorta’dan alınacak bilgiler not edilmelidir. Hasara dair bilgi ve belgelerin en kısa süre içerisinde Neova Sigorta’ya bildirilmesi mağduriyetin giderilmesini hızlandıracağı için bu hususa dikkat edilmesi gerekir.

Neova Sigorta Hasar İhbar

Neova Sigorta kaza bildirisi müşterinin hasara uğramasından hemen sonra vermesi gereken bilgileri içerir. Bu bilgiler:
* Sigortalının adı ve soyadı,
* Sigortalının unvanı,
* Poliçe Numarası,
* Acente Numarası,
* Hasar tarihi,
* Tahmini hasar miktarı,
* Hasarın mahiyeti,
* Ekspertiz hizmeti yapılacak yerin açık adresi,
* Ekspertiz hizmeti yapılacak yerin telefonu
Şeklindedir. Hasar ihbarı yapıldıktan sonra Neova Sigorta Müşteri Temsilcisi kazaya uğrayan müşteriye dosya takibi yapabilmesi için hasar dosya numarası verecek; dosya ile ilgili tüm görüşmeler bu numara üzerinden yapılacaktır.

Neova Sigorta Kasko Sigortası Paketleri

Neova Sigorta kasko seçenekleri Neo Kasko Bireysel ve Neo Kasko Kurumsal adı altında sunulmaktadır. Hem bireysel hem de kurumsal müşterilere yönelik kasko sigortası aracın zarar görebileceği çeşitli durumlara yönelik çözümler sunmaktadır. Bu çözümler:
* Aracın demiryolu veya karayolu üzerinde motorlu ya da motorsuz bir araçla çarpışması,
* Aracın yanması,
* Aracın veya aracın bir ya da birkaç parçasının çalınmaya çalışılması ya da çalınması,
* Araç sürücüsünün iradesi dışında meydana gelen; aracın çarpması, devrilmesi, düşmesi ve yuvarlanması
Gibi kazaların ardından yaşanacak maddi ve manevi kayıpların en aza indirilmesini hedeflemektedir. Bu çözümlerin sağlanması noktasında müşteriden beklenen en önemli unsurlar kazayı Neova Sigorta’ya bildirmesi, dosya takibini sağlayacak bilgileri edinmesi ve Neova hasar dosya sorgulaması işlemini yaparak süreci takip etmesidir.

Neova Sigorta Kasko Fiyatları

Neova Sigorta kasko ücretleri tercih ettiğiniz kasko sigortasının kapsamına göre değişmektedir. Seçtiğiniz kasko sigortası poliçesinin kapsamı dışında olan kimi eklemeler poliçenin fiyatını artırabilir. Aracınıza yönelik yaptıracağınız kasko sigortası aracın kullanım durumu, aracın yaşı, aracın kullanılma amacı; ruhsat sahibinin yaşı, mesleği, geçmişte karıştığı kazanın olup olmamasına bağlı çeşitli faktörler kasko sigortası fiyatlarında değişikliğe sebep olur. Kasko sigortasının fiyatları ile ilgili kesin bilgiye Neova Sigorta şubelerinden ulaşılabilir.

Neova Sigorta Anlaşmalı Servisler

Neova Sigorta anlaşmalı bayiiler Neova Sigorta’nın internet sitesi üzerinden ulaşıma açıktır. Neova Sigorta ile aracına kasko sigortası ve/veya zorunlu trafik sigortası yaptırmış müşteriler olası bir kaza durumunda araçlarının nerede tamir edileceğini sistem üzerinden görebilmektedir. İl ve marka seçimleri sunarak müşterilerine en uygun hizmeti vermeye çalışan Neova Sigorta, internet sitelerinde bulunan ‘’Hasar İşlemleri Online’’ sayfası altında yer alan ‘’Anlaşmalı Servis Girişi’’ bölümü ile servisin sigorta şirketine ilettiği bilgileri müşterilerine sunmaktadır. Bu sayede müşteriler araçlarının durumlarını görebilir, Neova hasar dosya sorgulaması yapabilir, Neova Sigorta tarafından sağlanan tüm tamir hizmetlerini takip edebilirler.

Kaynak: egehaber.com

Bunlara bakmadan geçme!

ÖNEMLİ BAŞLIKLAR