Kamu

Nakdi destek ödemeleri 8-10 Temmuz’da yapılacak!

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, nakdi destek ödemelerine ilişkin açıklamada bulundu. Bakan Selçuk tarafından yapılan açıklamalarda nakdi destek ödemelerinin 8-10 Temmuz’da yapılacağı ifade edildi.

Corona virüsü salgını sürecinde verilen nakdi destek ödemeleri devam ediyor. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından nakdi destek ödemelerinin süresinin 1 ay daha uzatıldığı duyurulmuştu. Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, Haziran ayı nakdi destek ödemeleri hakkında yeni bir açıklamada bulundu.

Bakan Selçuk ödemelerin 8-10 Haziran tarihinde yapılacağını bildirdiği açıklamasında, “Haziran dönemine ait nakdi ücret desteği ödemeleri, yoğunluğun önlenmesi amacıyla 8-10 Temmuz tarihleri arasında gerçekleşecek. 15 Mart’tan sonra iş akdi feshedilen ancak işsizlik ödeneğine hak kazanamayan işçiler için 8 Temmuz’da, işverenler tarafından ücretsiz izne ayrılan ve kısa çalışma ödeneğinden yararlanamayan işçilerden T.C. kimlik numarasının son hanesi 0, 2 ve 4 olanlara 9 Temmuz’da, 6 ve 8 olanlara ise 10 Temmuz’da ödemeler yapılacak” ifadelerini kullandı.

Nakdi destek ödemeleri nedir?

Nakdi destek ücretsiz izne ayrılan, Kısa Çalışma Ödeneği’nden yararlanamayan, 15 Mart’tan sonra iş akdi feshedilen ancak işsizlik ödeneğine hak kazanmamış olan ve yaşlılık aylığı almayan işçilere veriliyor.

İlgili Makaleler