Muğla Haberleri

Naci Görür'den Marmaris depremi açıklaması!

Prof. Dr. Naci Görür’den bugün gerçekleşen Muğla’nın Marmaris ilçesindeki 5.4 şiddetindeki deprem ile ilgili açıklama geldi. Sosyal medya hesabı olan Twitter’dan açıklama yapan Naci Görür’den sarı faya dikkat uyarısı geldi.

DİKKAT AÇIKLAMASI
Naci Görür paylaşımında, “Arkadaşlar eğer şimdi Marmariste olan deprem Marmaris açıklarında ve denizde olduysa buradaki Girit-Kıbrıs dalma batma sistemi ile ilgili olmalıdır. Resimde sarı faya dikkat” ifadelerini kullandı.

TWİTTER’DAN AÇIKLADI
Prof. Dr. Şükrü Ersoy ise Marmaris’te meydana gelen depreme ilişkin Twitter’dan yaptığı paylaşımda, “Marmaris açıklarında Güney Ege Hendeğinde dalma-batmaya bağlı M5.5 büyüklüğünde deprem” ifadelerini kullandı.

Öte yandan Prof Dr. Naci Görür, Manisa’nın Kırkağaç ilçesinde saat 14.26’da meydana gelen 5.1 büyüklüğündeki depremle ilgili “Arkadaşlar Manisa’da 4,8 büyüklüğünde ve 12 km derinlikte bir deprem oldu. Bu küçük deprem muhtemelen bu sefer şekilde görülen ve Kırkağaç’tan geçen KKB-GGD uzanımlı bir fay üzerinde geldi. Fay boyutu küçük, sanıyorum fazla endişe edilecek bir şey yok” değerlendirmesinde bulunmuştu.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu