Gündem

MYK toplantısı ardından AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, Albayrak’ın istifası hakkında açıklama yaptı!

AK Parti MYK toplantısının ardından AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik önemli açıklamalarda bulundu. Çelik tarafından yapılan açıklamalarda, Berat Albayrak’ın istifa haberlerine ilişkin olarak, “Bu konu ile ilgili açıklama yapmam söz konusu değildi. Cumhurbaşkanımız kendi takdirlerinde olan bu konuyu uygun gördüğü bir şekilde kamuoyu ile paylaşacaktır.” İfadelerini kullandı.

Bugün Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında AK Parti MYK toplantısı düzenlendi. Toplantı ardından, AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik basına önemli açıklamalarda bulundu. Çelik tarafından yapılan açıklamalarda Albayrak’ın istifasına ilişkin olarak, “Bu konu ile ilgili açıklama yapmam söz konusu değildi. Cumhurbaşkanımız kendi takdirlerinde olan bu konuyu uygun gördüğü bir şekilde kamuoyu ile paylaşacaktır.” İfadeleri kullanıldı.

İşte Ömer Çelik tarafından yapılan açıklamaların satırbaşları

Ülkemiz için canlarını feda eden şehitlerimize, işçi kardeşlerimize Allah’tan rahmet diliyoruz. Diyarbakır annelerine bir kere daha selam gönderiyoruz. Evlatlarına kavuşmalarıyla ilgili süreçleri yakından takip ediyoruz. İzmir depremiyle ilgili gündemi yakın bir şekilde takip ediyoruz.

Türkiye bu büyük acının yaralarını sağlamaya devam ediyor. Devlet bütün imkanlarıyla birlikte ilk andan itibaren depremin acılarını sarmak için seferber oldu. Çok sayıda birim koordinasyon içinde İzmirimizi bu afetten, oluşan yaraları bir an evvel sarma konusunda beraber olmaya çalıştı. Kurtarma ekiplerinin fedakârlıkla çalıştıklarını hep beraber gördük.

Hiçbir kelimenin yetmeyeceği kadar büyük fedakarlık, hepsine teşekkürlerimizi iletiyoruz. Vatandaşlarımızın ihtiyaçlarının görülmesi için çok çeşitli birimler devreye girdiler. Çalışmalarda kullanılmak üzere AFAD tarafından 13 milyon lira kaynak aktarıldı.

Hane başına yıkılan binalarda eşyasını kaybedenler için 30 bin liralık eşya yardımı yapılması kararlaştırıldı. Yıkılması gereken hasarlı evler var, bunlarla ilgili ev sahiplerine 13 bin, kirada olanlara 5 bin lira yardım yapıldı.
Bu konu ile ilgili açıklama yapmam söz konusu değildi. Cumhurbaşkanımız kendi takdirlerinde olan bu konuyu uygun gördüğü bir şekilde kamuoyu ile paylaşacaktır.
Devlet krizi olarak nitelendirilecek bir durum söz konusu değildir.