Gündem

Musluk suyu içenler dikkat! Duyuru yapıldı!

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, sosyal medya hesabı Twitter üzerinden Hatay’da yaşayan depremzede vatandaşlarımıza uyarıda bulundu. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca sosyal medya hesabı Twitter üzerinden Hatay’daki şebeke suyunun içme suyu olarak kullanılmasının elverişli olmadığını duyurarak günlük kullanıma elverişli olduğunu açıkladı.

HATAY’I UYARDI

Bakan Koca paylaşımında şu ifadeleri kullandı; Şevre sağlığı ekiplerimiz Hatay’da su güvenliği için çalışmalarını sürdürüyor. Depremden etkilenmeyip şebeke suyu verilen bölgelerden test için alınan numuneler Sahra Hastanesi bünyesinde kurulan Laboratuvara götürüyor. Suyun kullanıma uygunluğu bu testler sonucu tespit ediliyor.

Hatay’da, depremden etkilenen ve şebeke suyu verilemeyen bölgelere ise, su, belediyeler tarafından tankerlerle taşınıyor. tankerlerle getirilen suyun klorlanması ve test edilmesi işlemleri de Sağlık Bakanlığı Çevre Sağlığı Ekipleri tarafından yürütülüyor.

Elimizdeki sonuçlara göre, Hatay’da şebeke suyu, içme suyu olarak kullanılmaya şu aşamada elverişli değildir. Şebeke suyu, şu aşamada ancak günlük kullanıma elverişlidir.” ifadelerinde bulundu.