Ekonomiİzmir HaberleriYerel Haberler

MÜSİAD İzmir’de “3t Toplantısı” Düzenlendi 

MÜSİAD İzmir Şubesi, 3T toplantısı düzenleyerek İzmir ve Sakarya üyelerini bir araya getirdi. Toplantıda, MÜSİAD'ın yerli ve milli güç olma hedefi ve üyeler arasında iş birliği ve koordinasyon sağlanması vurgulandı.

MÜSİAD İzmir Şubesinde İzmir ve Sakarya üyelerinin katıldığı 3T; Tanı, Tanıştır, Ticaret Yap İş Geliştirme toplantısı düzenlendi. Toplantıda MÜSİAD üyeleri, birbirleriyle tanışarak sektörel iş görüşmeleri gerçekleştirdi. 

Tanışma toplantısında konuşma yapan MÜSİAD İzmir Başkanı Gökhan Temur; MÜSİAD “Yüksek Ahlak Yüksek Teknoloji” ufku ile Türk iş dünyasının yerli ve milli gücü olma hedefiyle kurulmuştur. 34 yıldır durmadan çalışan, üreten ve her zaman verimli, öncü çalışmalara imza atan bir MÜSİAD var. MÜSİAD Ailesi, her gün bir önceki günden daha fazla çalışan, daha fazla değer üreten ve ülkemiz için katma değer sağlayan bir bakışa sahiptir. İşte bu yüzden de MÜSİAD, ülkemizdeki en verimli ve en üretken iş dünyası kuruluşudur” dedi. 

“3T İLE ŞUBELER ARASINDA KOORDİNASYON VE İŞ BİRLİĞİ SAĞLANIYOR” 

Ticareti geliştirmek, istihdamı ve ihracatı artırmak ve potansiyellerini ortaya çıkartmak için bir araya geldiklerini söyleyen Temur “Tanı, Tanıştır, Ticaret yap diyoruz. Bizler, bir yandan ticaretini artırmak, ticari ortaklık arayışındaki iş adamlarını, farklı sektörlere yatırım yapmak isteyenleri bir araya getiriyoruz. Pazar geliştirme, iş potansiyellerini artırma amaçlı bu tür ziyaretleri çok önemsiyoruz. Bizler, iş insanları olarak helal kazancın yanında ülkemizi ekonomik olarak daha yukarılara taşımanın sevdasıyla çalışıyoruz.  

“BİR VE BERABER” 

MÜSİAD tüm çalışmalarını ve etkinliklerini milli şuur ve bilinçle gerçekleştirir. MÜSİAD camiası olarak “BİR VE BERABER” olmanın gücüne olan inancımıza vurgu yapmak istiyoruz. Cumhuriyetimizin tüm kazanımları, ülkece “BİR VE BERABER” olmamız sayesinde olmuştur. Biz, yüz yıldır olduğu gibi bugün de “BİR VE BERABER” olmanın önemine inanıyoruz ve önümüzdeki “Türkiye Yüzyılı”nda, tüm yol haritamızı buna göre belirliyoruz” diye konuştu. 

“KARDEŞLİK VE MUHABBETİ ARTIRMAYI AMAÇLIYORUZ”  

Şubeler arasında kardeşlik ve muhabbeti artırmayı amaçladıklarını belirten MÜSİAD Sakarya Başkanı İsmail Filizfidanoğlu ise, “İzmir’e ayak bastığımız andan itibaren bizleri muhabbetle karşılayan kardeşlerimin her birine ayrı ayrı şükranlarımı sunuyorum. Sanayinin, tarımın, ticaretin, turizmin, şehri İzmir’de bulunmaktan mutluluk duyduk. MÜSİAD kardeşliği  samimiyetin kapısıdır bu kapsamda da kardeşliğimizi, muhabbetimizi artırmamız gerekiyor. Bu tür programları önemsiyoruz, özellikle Sakarya ölçeğinde çevre illerimizde ve potansiyeli olan büyük şubelerimizle bu programları düzenli bir şekilde gerçekleştirmek istiyoruz bu kapsamda çalışmalarımıza devam edeceğiz” dedi. Konuşmaların ardından program MÜSİAD İzmir ve Sakarya üyelerinin tanışması ve ikili iş görüşmeleri ile devam etti. Başkan Gökhan Temur’un hediye takdimi ve toplu fotoğraf çekimi ile program son buldu.