Gündem

Muhittin Böcek’in sağlık durumuyla ilgili yeni açıklama! Uyandırıldı!

Koronavirüs (Covid-19) testi pozitif çıktıktan sonra astım rahatsızlığı ve akciğerlerindeki yırtılma nedeniyle tedbir amaçlı uyutulan Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek, 35 gün sonra uyandırıldı. Belediye'den yapılan açıklamada "Son 24 saat içerisinde olumsuz giden herhangi bir gelişme yaşanmamış olup, klinik seyri stabil olarak devam etmektedir" denildi.

Koronavirüs (Covid-19) testi pozitif çıktıktan sonra astım rahatsızlığı ve akciğerlerindeki yırtılma nedeniyle tedbir amaçlı uyutulan Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek, 35 gün sonra uyandırıldı. Belediye’den yapılan açıklamada “Son 24 saat içerisinde olumsuz giden herhangi bir gelişme yaşanmamış olup, klinik seyri stabil olarak devam etmektedir” denildi.

17 Ağustos’ta koronavirüs (Covid-19) testinin pozitif çıkması üzerine özel hastanede tedaviye altına alınan Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek’in sağlık durumunun kötüye gitmesi üzerine 7 Eylül’de yoğun bakımda uyutuldu. Koronavirüs tedavisinin ardından astım rahatsızlığı ve akciğerlerindeki yırtılma nedeniyle tedbir amaçlı uyutulan Böcek, Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın isteği üzerine Akdeniz Üniversitesi Hastanesi’ne sevk edildi. Sevkten kısa süre önce entübe işlemi bitirilen Başkan Böcek’e, solunum kaslarındaki rahatsızlık nedeniyle daha iyi nefes alabilmesi için trakeostomi uygulandı. Halen Akdeniz Üniversitesi Hastanesi yoğun bakım ünitesinde tedavi gören Başkan Böcek’in uyarılara tepki verdiği öğrenildi.

“DURUMU STABİL”

Antalya Büyükşehir Belediyesi’nden Başkan Muhittin Böcek’in sağlık durumuyla ilgili yapılan açıklamada, ”Antalya Büyükşehir Belediye Başkanımız Sn. Muhittin Böcek’in yoğun bakımdaki takip ve tedavisi devam etmektedir. Son 24 saat içerisinde olumsuz giden herhangi bir gelişme yaşanmamış olup, klinik seyri stabil olarak devam etmektedir” denildi.

DOKTORA TEPKİ VERDİ

Uygulanan tedavilere olumlu cevap veren Başkan Böcek, bugün makineden çıkartılıp uyandırıldı. 7 Eylül’den bugüne kadar uyutulan Başkan Böcek, 35 gün sonra doktorların uyarılarına tepki verdi. Halen Akdeniz Üniversitesi Hastanesi yoğun bakım ünitesinde tedavi gören Başkan Böcek’in sağlık durumunun iyiye gittiği belirtildi.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu