GündemMuğla Haberleri

Muğla’da HES kodu sorgulamasına başlanıldı!

Muğla İl Hıfzıssıhha Meclisi koronvirüs ile mücadele kapsamında virüsün yayılmasını engellemek amacıyla HES kodu sorgulma uygulmasını harekete geçirerek yol kontrol ve otogarlarda sorgulama yapılması yönünde kararlar aldı.

Normalleşme sürecinde vaka sayılarının artmasının ardından koronavirüs ile mücadele kapsamında virüsün yayılmasını engellemek amacıyla Muğla İl Hıfzıssıhha Meclisi Kurulu yeni kararlar aldı.

KONU İLE İLGİLİ PAYLAŞIMLAR

Muğla İl Hıfzıssıhha Meclisi Kurulu Türkiye genelinde uygulanan umuma açık işyerlerinin kapanış saatlerinin yanında bu süreçte vatandaşların kalabalık ortamlardan uzak durmaları, zorunlu haller dışında hane halkı dışındaki kişilerle temas etmemeleri ve ev ziyaretlerinden kaçınmaları istendi. İl Hıfzıssıhha Kurulu kararında Müftülüklerce konu ile ilgili günün belli aralıklarında cami anonslarının yapılması, Muğla’daki tüm kamu kurum ve kuruluşlarının web sitesi ve sosyal medya hesapları üzerinden konu ile ilgili paylaşımlar yapılması kararı alındı.

HES KODU SORGULAMASI

Kararda, “Büyükşehir Belediyesi ve ilçe belediyeleri tarafından vatandaşlarımıza, Covid-19 salgını süresince kalabalık ortamlardan uzak durmaları başta olmak üzere yukarıda belirtilen konularla ilgili bilgilendirme kısa mesajları gönderilmesine. Yapılan değerlendirme neticesinde ilimizdeki pozitif ve temaslı vakaların il dışı temas oranının yüksek olduğunun tespit edilmesi nedeniyle, Covid-19 tedbirleri kapsamında ilimiz yol kontrol ve arama noktalarında ve otogarlarda HES Kodu sorgulamasının yapılmasına” karar verildi.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu