Muğla Haberleri

Muğla’da akıl almaz olay! Turistleri zehirleyeceklerdi!

Muğla’da yapılan ve zehir ticaretine büyük darbe indirilen 52 farklı operasyonda yüksek miktarda uyuşturucu madde ele geçirilirken, 8 kişi de tutuklandı.

Muğla Emniyet Müdürlüğü, Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ve bağlı grup amirliklerince uyuşturucu tacirlerine operasyon düzenlendi. Ekipler tarafından düzenlenen 52 farklı operasyon Marmaris, Bodrum ve Fethiye ilçelerini kapsadı. Görevliler tarafından tutuklanan 8 kişi ile birlikte yüksek miktarda uyuşturucu madde de ele geçirildi.

HEDEF YERLİ VE YABANCI TURİSTLER

Yetkililerin operasyonlarla ilgili olarak yaptığı açıklamada, uyuşturucu tacirlerinin hedefinin Muğla’da turist olarak bulunan yerli ve yabancılar olduğu öğrenildi.

Operasyonlarda toplam 496,7 gram esrar, 112.25 gram Metamfetamin, 15 kök kenevir, 31,3 gram Kokain, 35,6 gram eroin,344 adet Ectasty hap, 12 adet sentetik ecza, 2 adet LSD, 325.24 gram Skunk, 2 adet hassas terazi, kuru sıkı tabanca, 3 ruhsatsız tabahca, pompalı tüfek ve uyuşturucu ticaretinden elde edildiği değerlendirilen 9 bin 225 lira para ele geçirildi.

Yakalanan şüphelilerden 8’i işlemlerinin ardından gönderildikleri adli makamlarca tutuklanarak ceza evine sevk edildi.