Ege HaberleriMuğla HaberleriYerel

Muğla’da eşi ve sevgilisi tarafından kiralık katil tutularak öldürülmüştü! 4 kişi tutuklandı

Muğla'nın Ula ilçesinde kahvecilik yapan 60 yaşındaki Hasan Balaban, eşi ve sevgili tarafından tutulan kiralık katil tarafından evinin önünde öldürülmüştü. Cinayeti işleyen şahısların yakalanması için 10 kişilik özel ekip kuran Ula İlçe Jandarma Komutanlığı 4 şüpheliyi yakaladı. Hasan Balaban cinayeti ile ilgili adliyeye sevk edilen 4 kişi tutuklandı.

Muğla’nın Ula ilçesi Gökçe mahallesinde kahvecilik yapan 60 yaşındaki Hasan Balaban, eşi ile uzun süredir ayrı yaşıyordu. Boşanma davası açan Balaban, aldığı tehditler nedeniyle eşinin üzerine yaptığı gayrimenkulleri ihtiyatı tedbir kararı aldırdı. Bunun üzerine boşanma aşamasında olan eşi ve sevgilisi kiralık katil tutarak, Hasan Balaban’ı evinin önünde öldürttü.

10 KİŞİLİK SİVİL ÖZEL EKİP OLUŞTURULDU
Cinayetin ardından olayı araştıran Ula İlçe Jandarma Komutanlığı, cinayetin faillerinin yakalanması için Jandarma Suç Araştırma (JASAT), İstihbarat ve Olay yeri İnceleme ekiplerinden 10 kişilik sivil özel ekip oluşturdu. Görgü tanıklarının ifadelerinden yola çıkan jandarma 09 plakalı bir araç plakalı üzerinden yaptığı araştırmada aracın PTS kayıtları çıkarıldı. Çetibeli Jandarma kontrol noktasında aracın 09 AEU 35 plakalı kiralık bir araç olduğu, araç kiralama şirketi ile kurulan irtibatta araçta bulunan CPS cihazından aracın Aydın İncirliova ilçesinde olduğu tespit edildi.

4 KİŞİ GÖZALTINA ALINDI
Aracın 7 Şubat tarihinde Özgür Arslan tarafından kiralandığının belirlenmesinin ardından Özgür Arslan ile birlikte cinayeti işleyen Bekir Koyuncu, Hasan Balaban’ın eşi Ebru Balaban ve sevgilisi Akın Kulakçı Aydın Emniyet Müdürlüğü Cinayet Büro ekipleri ile üç ayrı noktaya gerçekleştirilen operasyonda 4 kişi gözaltına alındı.

İTİRAF ETTİLER
Şüphelilerden Bekir Koyuncu ve aracı kiralayan Özgür Arslan ifadelerinde Hasan Balaban’ın öldürülmesi için Ebru Balaban ve Akın Kulakçı tarafından 100-200 bin TL arasında ücret aldıklarını itiraf ettiler. Ula İlçe Jandarma Komutanlığında işlemleri tamamlanan Ebru Balaban, sevgilisi Akın Kulakçı, cinayeti işleyen Bekir Koyuncu ve aracı kiralayan Özgür Arslan Muğla adliyesine sevk edildiler.

Savcılıkta alınan ifadelerinin ardından 4 şüpheli Muğla asliye Ceza Mahkemesinde tutuklanarak gece saatlerinde Muğla E Tipi Ceza ve İnfaz Kurumu’na gönderildiler.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Kapalı