Kamu

Muğla’da 65 yaş ve üstü için yeni karar: Muaf tutulacaklar!

Muğla'nın Marmaris ilçesinde, 65 yaş ve üzeri yabancı uyruklu tatilciler yeni bir karar alındı. Marmaris Kaymakamlığı konu ile ilgili açıklamada, “İlçemize turizm amaçlı gelen 65 yaş ve üzeri yabancı uyruklu kişilerin tatil süreleri boyunca belirtilen kısıtlama kararından muaf tutulmasına oy birliği ile karar verilmiştir." İfadelerini kullandı.

Türkiye’de corona virüsü tedbirleri kapsamında 65 yaş ve üzeri vatandaşlara her gün 10.00-20.00 saatleri haricinde sokağa çıkma kısıtlaması uygulanıyor. Ancak bugün Marmaris Kaymakamlığından yapılan açıklama ile Muğla’nın Marmaris ilçesinde, 65 yaş ve üzeri yabancı uyruklu tatilciler yeni bir karar alındığı bildirildi.

Kaymakam Ertuğ Şevket Aksoy başkanlığında toplanan İlçe Umumi Hıfzıssıhha Kurulunun kararı ile ilçeye gelen 65 yaş ve üzeri yabancı uyruklu kişilerin tatil süreleri boyunca belirtilen kısıtlama kararından muaf tutulmasına karar verildi.

Kaymaklık açıklamasında şu ifadeler kullanıldı

“İçişleri Bakanlığımızın 65 yaş ve üzeri kişilerin sokağa çıkma kısıtlamasının turizm amaçlı kaldırılması-esnetilmesi konulu genelgeleri ve ilçemiz Umumi Hıfzıssıhha Meclisi kararında, 65 yaş ve üzeri vatandaşlarımızın her gün 10.00-20.00 saatleri haricinde sokağa çıkmaları kısıtlanmıştı. İlçemize turizm amaçlı gelen 65 yaş ve üzeri yabancı uyruklu kişilerin tatil süreleri boyunca belirtilen kısıtlama kararından muaf tutulmasına oy birliği ile karar verilmiştir.”