Muğla Haberleri

Muğla’da 5 gündür kayıp Pınar’dan acı haber! Cansız bedeni bulundu

Muğla'nın Ula ilçesinde kaybolan 27 yaşındaki Pınar Gültekin'den acı haber geldi. 5 gündür aranan üniversite öğrencisi Pınar Gültekin'in Menteşe ilçesinde bir ormanlık alanda cansız bedeni bulundu. Olayla ilgili soruşturma devam ediyor.

Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İktisat Bölümü öğrencisi Pınar Gültekin’e 16 Temmuz’da İstanbul’da yaşayan ailesinin telefonla ulaşamamasının ardından Muğla’ya gelerek Akyaka Jandarma Karakol Komutanlığı’na kayıp ihbarında bulunan aileye acı haber geldi.

Pınar Gültekin’in en son Akyaka Mezarlığı civarı ile Menteşe ilçe merkezindeki AVM’de görüldüğü saptandı. Bunun üzerine buralardaki tüm güvenlik kameraları mercek altına alındı.

ACI HABER GELDİ

Muğla İl Emniyet Müdürlüğü ve İl Jandarma Komutanlığı ekipleri, kurdukları özel ekiple çalışmalarını sürdürürken, Menteşe ilçesinin kırsal Yerkesik Mahallesi’ndeki ormanlık alanda bir kadın cesedi olduğu ihbarı geldi. Bölgeye giden ekiplerin yaptığı incelemede, cansız bedenin 5 gündür kayıp olan Pınar Gültekin’e ait olduğu tespit edildi.

BOĞULARAK ÖLDÜRÜLDÜ MÜ?

Boğularak öldürüldüğü üzerinde durulan Gültekin’in cenazesi, savcının incelemesinin ardından Muğla Adli Tıp Kurumu morguna kaldırıldı. Olayla ilgili soruşturmayı sürdüren ekipler, güvenlik kameralarının görüntülerinden Pınar Gültekin’in kaybolmadan önce bir kişi ile alışveriş merkezinde oturduğu, ardından da bu kişiyle birlikte buradan ayrıldığı tespit edildi. Gültekin’in en son görüldüğü kişiyi gözaltına alan ekipler, sorgulamak üzere karakola götürdü.

Etiketler

İlgili Makaleler