Muğla Haberleri

Muğla’da Pınar’ı öldüren cani Cemal Metin Avcı tutuklandı!

Alınan son dakika bilgisine göre Muğla'da 27 yaşındaki Pınar Gültekin'i öldüren cani Cemal Metin Avcı çıkarıldığı mahkemece tutuklandı. Öte yandan Muğla Kadın Platformu üyeleri, Pınar Gültekin'in öldürülmesini, basın açıklaması ve yürüyüş yaparak, protesto etti.

Alınan son dakika bilgisine göre 27 yaşındaki üniversite öğrencisi Pınar Gültekin’i Muğla’da boğarak öldüren ve daha sonra da cansız bedenini yakmaya çalışan cani katil Cemal Metin Avcı çıkarıldığı mahkeme sonucu “canavarca hisle adam öldürmek” suçundan tutuklandı.

PROTESTO ETTİLER

Öte yandan Muğla Kadın Platformu üyeleri, Pınar Gültekin’in öldürülmesini, basın açıklaması ve yürüyüş yaparak, protesto etti. Menteşe ilçesinde, “Pınar Gültekin için sokaktayız, isyandayız” sloganıyla Sınırsızlık Meydanı’nda bir araya gelen kadınlar, “Sessiz kalmıyoruz”, “Yasta değil, isyandayız”, “Kadın katliamlarını durduracağız” yazılı dövizlerle Muğla Adliye Sarayına yürümek istedi. Polisin Atatürk Stadı’na kadar yürümelerine izin verdiği kadınlar, slogan atarak ve düdük çalarak yine Sınırsızlık Meydanı’nda yürüyüşlerini sonlandırdı.

Muğla Kadın Platformu adına basın açıklamasını yapan Pınar Gültekin’in yakın arkadaşı Selin Bileği, günde neredeyse 3 kadının katledildiğini belirtti. Muğla’daki kadınların ve kadın öğrencilerin maruz kaldıkları şiddetin tesadüf, kaza, namusla özdeşleştirilecek ya da “Cinnet geçirdim öldürdüm” denilecek bir durum olmadığını vurgulayan Bileği, “Bizler daha birkaç ay önce Pınar’ın yürüdüğü sokaklarda aynı güvencesiz kanunlar altında baskılanan kadınlarız.” dedi.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu