Türkiye Tutkunu İskoç, Fethiye'de Toprağa Verdi

İskoç Uyruklu Şahsın Cenazesini Türk Gençleri Fethiye De Toprağa Verdi.

Türkiye Tutkunu İskoç, Fethiye'de Toprağa Verdi

Fethiye’de 6 yıldır çevresinde yaşayan ve geçirdiği kalp krizi sonucu hayatını kaybeden İskoç uyruklu şahıs, Türkiye'de toprağa verildi.

Çalış Plajı çevresinde Türk ve İngiliz uyruklu arkadaşlarıyla birlikte yaşamını sürdüren skoç uyruklu 84 yaşındaki William Paxton Mc Dill, 10 gün önce evinde geçirdiği kalp krizi sonucu vefat etti. Fethiye’deki İngiliz ve Türk dostları İskoçya’daki kardeşi ve yeğenlerini arayıp acı haberi bildirdi. Dostları, emekli bankacı William Paxton Mc Dill’in Fethiye’de toprağa verilmesi konusundaki vasiyeti de ilettiler. Konu konsolosluk aracılığı ile vefat eden İskoç uyruklu aileye bir kez daha bildirilmesine rağmen, aile yakınları cenazeye gelmeyeceklerini bildirince, Fethiye’deki seveni olan gençlerin yanı sıra İngiliz asıllı yurttaşların katılımı ile, belediye cenaze hizmetleri tarafından çatalarık mezarlığında toprağa verildi.
Otel işletmeciliği sırasında yanında çalışan Ercan Türkücü, William Paxton Mc Dill’in Fethiye’de otel işletmeciliği yaptığını ölürse, Fethiye’de toprağa verilmesini vasiyet ettiğini söyleyerek,"Ölüm haberini yakınlarına ilettik, kimse gelmedi. Cenaze 10 gündür morgda bekliyordu. Bizler toprağa veriyoruz" dedi.

Güncelleme Tarihi: 18 Şubat 2015, 23:01
YORUM EKLE