Türkiye Gazeteciler Konfederasyonu’ndan Vali Çiçek’e ziyaret

Ege Gazeteciler Federasyonuna bağlı Muğla Büyükşehir Gazeteciler Cemiyeti Derneği’nin ev sahipliğinde, 9-11 Aralık tarihleri arasında Marmaris’te gerçekleştirilecek Türkiye Gazeteciler Konfederasyonu 10. Başkanlar Kurulu toplantısı öncesi...

Türkiye Gazeteciler Konfederasyonu’ndan Vali Çiçek’e ziyaret
Ege Gazeteciler Federasyonuna bağlı Muğla Büyükşehir Gazeteciler Cemiyeti Derneği’nin ev sahipliğinde, 9-11 Aralık tarihleri arasında Marmaris’te gerçekleştirilecek Türkiye Gazeteciler Konfederasyonu 10. Başkanlar Kurulu toplantısı öncesi heyet Muğla valisi Amir Çiçek’i ziyaret etti.
Ziyarette Türkiye Gazeteciler Konfederasyonu Genel Başkanı Nuri Kolaylı ve yönetim kurulu üyeleri katıldı. Muğla Büyükşehir Gazeteciler Cemiyeti Derneği Başkanı Cem Kaytan, Marmaris’te iki gün sürecek 10. Başkanlar Kurulu toplantısına 8 Federasyon ve Cemiyet Başkanlarının katılacağını belirterek, “Konfederasyonumuza bağlı federasyon ve cemiyetlerde görevli arkadaşlarımızın tamamı aktif olarak mesleğini icra ediyorlar ve Türkiye gündemini birebir yaşayan arkadaşlarımız. 15 Temmuz darbe girişimi gecesi arkadaşlarımız Ağrı Cemiyet Başkanımızın davetlisi olarak Ağrı’da bulunuyorlardı. O gece tüm Konfederasyon, Federasyon ve Cemiyet başkanlarımız Ağı Valimizin yanında yer aldık” dedi.
Türkiye Gazeteciler Konfederasyonu Genel Başkanı Nuri Kolaylı Muğla’ya daha önce de geldiklerini, bu organizasyonu Muğla Büyükşehir Gazeteciler Cemiyeti Derneği Başkanlığının üstlendiğini söyledi. Kolaylı, “Bu toplantının Muğla’da gerçekleşmesine verdiğiniz katkılar nedeniyle 92 Cemiyet ve 8 Federasyonumuz adına sizlere teşekkür ediyorum. Başkanlar Kurulu toplantılarımızı genel merkez yerine illerimizde yapıyoruz. Bunun nedeni de iller bazında tanıtım yapılıyor. Toplantıya katılan cemiyet ve federasyon başkanlarımız kendi bölgeleri ile ilgili çalışmaları kamuoyuna duyururken, toplantının gerçekleştiği illerimizde de hem o ilen tanıtımına katkı veriyoruz, hem de her ay ayrı bir ilde Başkanlar Kurulu toplantımızı gerçekleştiriyoruz. Önümüzdeki yıl Mayıs ayında tekrar Muğla’ya geleceğiz. Muğla’da Büyükşehir Gazeteciler Cemiyeti’nin dışında Fethiye Gazeteciler Cemiyeti de var. Onlar da bu organizasyonu üstlenmek istediler ve biz bunu 2017 Mayıs ayında Fethiye’de gerçekleştireceğiz” dedi.
Vali Amir Çiçek, Muğla’nın Türkiye’de önemli bir kent olduğunu, 15 Temmuz darbe girişiminin mihenk taşlarından birisinin de Muğla olduğunu belirtti. Vali Çiçek, 15 Temmuz’da Ağrı’da olan Türkiye Gazeteciler Konfederasyonu’nun Ağrı Valisi ile birlikte sokakta milli iradeyi savunmasının önemli olduğunu belirtirken, Muğla’da özellikle Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Marmaris’te bulunması nedeniyle Muğla’nın daha bir önem kazandığını söyledi. Vali Çiçek, “15 Temmuz darbe girişiminin bertaraf edilmesi için ateşi yakan bizlerdik. Türkiye’nin her bölgesinde bu rüzgar esti ama en önemlisi Marmaris’ti. Medyanın önemini belirtmek için bunu söylüyorum. Çünkü tüm Türkiye’ye sayın Cumhurbaşkanımızın ‘Sokaklara çıkın’ talimatını verdiği yer Marmaris. Darbe girişiminin başından sonuna kadar medya bizim yani devletimizin yanındaydı. Kamerasıyla, fotoğraf makinesiyle hep devletimizin yanında oldu. Hatta darbeci hainlerin yakalanması esnasında canlı yayın yaptılar. Her şey yazılıyor çiziliyor. Bu darbeciler ile ilgili davalar açıldı, iddianameler hazırlandı. Hepsi ifadelerini verdiler. Hepsi de bu sonucu beklemediklerini ifade ediyor. Ben buradan başta Türkiye Gazeteciler Konfederasyonu Genel başkanı Nuri Kolaylı, Federasyon başkanlarına ve Cemiyet başkanları ile üyelerine verdikleri hizmet nedeniyle teşekkür ediyorum” dedi.
Vali Amir Çiçek, Türkiye Gazeteciler Konfederasyonu Genel Başkanı Nuri Kolaylı’ya Muğla’nın Kavaklıdere ilçesinde elle işlenen bakır süsleme vazo hediye etti.
YORUM EKLE