Saatcı: "Büyükşehir Yasasının Revizesi İçin İmza Kampanyası Başlatacağız"

“Fethiye’nin Değerlerini Büyükşehre Çanak Tutanları Fethiyeliler Unutmayacak” Saatcı "Büyükşehir Yasasının Revizesi İçin İmza Kampanyası Başlatacağız"

Muğla 17.02.2015, 10:23 18.02.2015, 22:59
Saatcı:
Fethiye Belediye Başkanı Behçet Saatcı, kardeş şehir görüşmeleri için gittiği Macaristan’dan dönüşte gündemdeki konularla ilgili değerlendirmelerde bulundu.

Fethiye Belediye Başkanı Behçet Saatcı, yaptığı basın toplantısında şahıslarla ilgili hiçbir zaman probleminin olmadığını belirterek, bu yasanın yumuşatılarak tekrar revize edilmesi gerektiğini söyledi. Başkan Saatcı aynı zamanda çok yakın bir süre sonra Fethiye’de büyükşehir yasasıyla ilgili imza kampanyası başlatacağını tekrar ifade etti. Bununla ilgili çok büyük bir talep olduğunu kaydeden Saatcı, kampanyayla ilgili ciddi bir şekilde telefonla arandığını ifade etti. Başkan Saatcı, “Büyükşehre ne biz alıştık ne de büyükşehir bize alıştı. Biz bu yasayı kabullenemedik. Sayın Marmaris Belediye Başkanı Ali Acar ve biz çıkış yapıyoruz. Diğer ilçeler tepkilerini bizim kadar açık ifade etmemeye çalışıyorlar. Bizim tepkimizin hiçbir zaman şahıslarla alakası yok. Bu yasa çıktı. Artık diyecek bir şey yok. Bu yasanın yumuşatılarak Muğla coğrafyasında kullanılmasını hem büyükşehirin hem de ilçelerin menfaati olacağını düşünüyoruz. Biz önümüzdeki günlerde Fethiye’de bir imza kampanyası başlatacağız. Bunu Kanal F ekranlarında dile getirmiştim. Vatandaşlarımızdan bununla ilgili çok ciddi bir şekilde telefon geliyor. ‘Başkanım imza kampanyası ne zaman başlıyor’ diye. Önümüzdeki günlerde Fethiye’de STK’ları da yanımıza alarak hem Fethiye’nin il olma konusunu, hem de büyükşehir yasasının en azından revize edilmesini gündemden hiç düşürmeyeceğiz” şeklinde konuştu.

Başkan Behçet Saatcı, konuşmasını şu şekilde sürdürdü; “Sayın Osman Gürün, İçişleri Bakanlığı’na yazı yazdığını bu yazının cevapları geldikten sonra yol paylaşımının, park bahçe paylaşımının tekrar söz konusu olacağını söyledi. Bu yazı da ‘evet bu yerleri büyükşehir almalı’ derse artık yapacak bir şey yok. Ancak altını çizmek istediğim bir konu var. Bu kavga siyasi bir kavga değildir. Bu kavga Fethiye’nin kavgasıdır. Marmaris’in, Bodrum’un tüm ilçelerin kavgasıdır. ‘Yukarıdaki siyasi parti şu(Büyükşehir Belediyesi CHP’li), bizde bu partideniz diyerek’ Fethiye’nin değerlerini Büyükşehre devrolması konusunda çanak tutanları Fethiyeliler unutmayacaktır.Ben bunların kim olduğunu biliyorum. Sadece ve sadece siyasi amaçlı Fethiye’nin belli değerlerinin büyükşehre geçmesi için çanak tutanları, Beşkazalılar unutmayacak. Büyükşehir kelimesini, bu çanak tutanlar haricinde duyan Fethiyelilerin tüylerinin diken diken olduğunu biliyorum. Biz her türlü mücadelemizi vereceğiz”
Yorumlar (0)