Ortaca’da Cumhuriyet Bayramı coşkuyla kutlandı

Türkiye Cumhuriyeti’nin 93. kuruluş yıl dönümü tüm yurtta olduğu gibi Muğla’nın Ortaca ilçesinde de coşkuyla kutlandı.Ortaca Ahmet Ateş Stadında yapılan kutlama törenine İlçe Kaymakamı Fatih Ürkmezer, Garnizon Komutanı Jnd. Yzb....

Muğla 29.10.2016, 14:24
Ortaca’da Cumhuriyet Bayramı coşkuyla kutlandı
Türkiye Cumhuriyeti’nin 93. kuruluş yıl dönümü tüm yurtta olduğu gibi Muğla’nın Ortaca ilçesinde de coşkuyla kutlandı.
Ortaca Ahmet Ateş Stadında yapılan kutlama törenine İlçe Kaymakamı Fatih Ürkmezer, Garnizon Komutanı Jnd. Yzb. Evren Ekmekçi, Belediye Başkanı Hasan Karaçelik, Cumhuriyet Başsavcısı Mehmet Yılmaz, İlçe Emniyet Müdürü İsmail Ayhan, siyasi parti temsilcileri, daire amirleri, sivil toplum kuruluşları üyeleri, öğretmenler, öğrenciler ve vatandaşlar katıldı.
Törende Kaymakam Fatih Ürkmezer ve Belediye Başkanı Hasan Karaçelik öğrencilerin ve vatandaşların bayramını kutladı.
Ardından, Cumhuriyetin kurucusu Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk ve şehitler anısına bir dakikalık saygı duruşunda bulunularak, İstiklal Marşı okundu.
Törende, Ortaca Halk Eğitim Merkezi ile Ortaca Folklor Araştırma ve Eğitim Derneği ekiplerinin sunduğu folklor gösterileri ilgiyle izlendi.
İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’nün yaptığı kompozisyon ve şiir yarışmasında dereceye giren öğrenciler Kaymakam Ürkmezer’in elinden ödüllerini alırken, öğrencilerin okudukları Cumhuriyet temalı şiirler büyük alkış aldı.
Atatürk’ün sevdiği şarkıların öğrenciler tarafından seslendirilmesinin ardından, Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürlüğü bünyesinde çalışan öğrencilerin sunduğu jimnastik gösterisi büyük beğeni topladı.
Kaymakam Ürkmezer, törende yaptığı konuşmada; Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün önderliğinde gerçekleşen ve kurtuluş savaşını taçlandıran Cumhuriyetin, ülkenin müreffeh devletler seviyesine ulaşmasına katkıda bulunduğunu anımsattı.
Cumhuriyetin kurulması ile birlikte Türkiye’nin Dünya sahnesinde hak ettiği yeri alabilmesi ve ilelebet payidar kalabilmesi yolunda güçlü bir irade ortaya konulduğunu hatırlatan Kaymakam Ürkmezer; “Cumhuriyet ülkemizde sadece bir yönetim şekli olmanın çok ötesinde bir anlam ifade etmektedir. Bundan yaklaşık 3 buçuk ay önce gerçekleşen 15 Temmuz terör kalkışması kötü niyetli insanların ülkemiz ve milletimizi hedef almak için neler yapabileceğini ve asil milletimizin demokrasi ve cumhuriyetine sahip çıktığında bu hainleri nasıl alt edeceğini de göstermiştir. Bizleri bölmeye çalışan dahili ve harici düşmanlarımızı tanıdığımız müddetçe hiçbir güç bizleri yıkamayacaktır.” ifadelerini kullandı.
Program tören yürüyüşü ile son buldu.
Yorumlar (0)