Muğla'da ev ve iş yerlerini su bastı

Antalya ve Muğla'da, gök gürültülü sağanak, su baskınlarına neden oldu.

Muğla 01.01.2019, 23:39
Muğla'da ev ve iş yerlerini su bastı

Antalya'da sabah saatlerinde başlayan yağmur, akşam saatlerinde yerini gök gürültülü sağanağa bıraktı.

Kuvvetli yağış nedeniyle kent merkezinde cadde ve sokakları su  kapladı. Zaman zaman hasarlı trafik kazası meydana geldi.

Muğla'nın Bodrum ilçesinde ise sağanağa hazırlıksız yakalanan  vatandaşlar zor anlar yaşadı.

Kıbrıs Şehitleri, Cevat Şakir, Neyzen Tevfik ve Üçkuyular caddeleri  ile Dere Sokak'ta su birikintileri oluştu. Dere Sokak'ta vatandaşlar, suyun  akması için mazgallardaki yaprak ve çeşitli atıkları temizledi.

Çamurlu suların denize döküldüğü alanlarda, denizin rengi kahverengiye  döndü.

MARMARİS'TE SU BASKINI

Marmaris ilçesinde Hisarönü, Orhaniye, Turgut, Selimiye, Bozburun  mahalleleri arasındaki yol, köprü yapımının sürdüğü noktada suyun debisinin  yükselmesinden dolayı trafiğe kapatıldı.

Değirmenyanı mevkisindeki 3 iş yeri ve bir evde, dere taşmasından  dolayı su baskını meydana geldi. Muğla Büyükşehir Belediyesi Marmaris İtfaiye  Grup Amirliği ekipleri, baskın olan ev ve iş yerlerindeki su tahliyesi için  çalışma başlattı.

Evi ve iş yerini su basan Adem Üsküdar, gazetecilere yaptığı  açıklamada, derelerin tıkamasından dolayı su taşkını yaşadıklarını belirterek,  suyun evin içinden girip çıktığını dile getirdi.

Elektronik mağaza sahibi Mehmet Demir ise su baskını sonucu iş yerinde  büyük hasar meydana geldiğini ifade etti.

Derelerin ıslah edilmesi gerektiğini belirten Demir, "4 milyon liralık  malım zayi oldu. Dere taşınca su iş yerime girdi. Menfezler tıkalı. İş yerimin  arkasında iki metrelik su havuzu oluştu." diye konuştu.

 METEOROLOJİ UYARDI

Meteoroloji 4. Bölge Müdürlüğü yetkilileri, sağanak ve gök gürültülü  sağanağın etkisini sürdüreceğini belirterek ani sel ve su baskınlarına karşı  vatandaş ile yetkililerin dikkatli ve tedbirli olmaları konusunda uyarıda  bulundu.

Yorumlar (0)
35°
açık