banner527

Muğla Bodrum'da denizde temizlik yapıldı

Muğla'nın Bodrum ilçesinde deniz dibi temizliği yapan dalgıçlar, su altından araç lastiği, halı, yatak, futbol topu gibi çeşitli atıkları çıkardı.

Muğla Bodrum'da denizde temizlik yapıldı

Bodrum Belediyesi dalış ekiplerince, "Denize En Çok Mavi Yakışır"  sloganıyla gerçekleştirilen deniz dibi temizliğine Ortakent Mahallesi'nde devam  edildi.

Ortakent limanı ve yakın çevresinde 1,5 saat süren temizlik  çalışmasında, su altından araç lastiği, cam ve plastik şişeler, boru, halı,  yatak, havası inmiş futbol topu gibi çok sayıda atık çıkarıldı.

Toplam 14 dalgıcın katıldığı çalışmada, tekneyle karaya getirilen atık  malzemeler bir süre sergilendi. Çevrenin korunması bilincini artırmak amacıyla  düzenlenen etkinliğe katılan bir grup lise öğrencisi de çıkarılan atıkları  inceledi.

Öğrencilere yaptıkları çalışmayı anlatan Bodrum Belediyesi Çevre  Koruma ve Kontrol Müdür Vekili Engin Doğan, bu yıl 5'incisini düzenledikleri  çalışmanın farklı noktalarda devam ettiğini belirterek, "Denizden futbol topu,  tek kişilik yatak, plastik su damacanası çıktı. Bunun gibi malzemelerin denizde  olmaması gerekiyor. Denizlerimizi, canlıların yaşam alanlarını koruyalım." dedi.

Dalgıçların su altı kamerasıyla görüntülediği çalışmada çıkarılan  atıklar, daha sonra kamyonete yüklenerek Bodrum Belediyesi 1. Sınıf Atık Getirme  Merkezi'ne götürüldü.

YORUM EKLE