Milas’ta Dilenci Sorunu Devam Ediyor

Milas’ta ki En İşlek Caddelerden Biri Olan Cumhuriyet Caddesi’nde Mendil Satan Ya Da Dilenen Küçük Yaşta Çocuklar Rahatsızlık Yaratıyor.

Muğla 21.01.2015, 19:51 18.02.2015, 22:59
Milas’ta Dilenci Sorunu Devam Ediyor
Milas’taki en işlek caddelerden biri olan Cumhuriyet Caddesi’nde mendil satan ya da dilenen küçük yaşta çocuklar rahatsızlığa neden oluyor.

Milas Belediyesine bağlı zabıta ekiplerinin geçtiğimiz ay sonunda gerçekleştirdiği dilenci operasyonuna rağmen, ilçede yoğun bir şekilde dilencilik faaliyeti yürütülmeye devam ediyor. Özellikle şehrin işlek caddelerini mesken tutan dilenciler, vatandaşlardan para isteyerek rahatsızlık yaratıyor. Cumhuriyet Caddesi ve Atapark’ta küçük yaşta çocukların da bu işe alet edilmesi ise tepkileri arttırıyor.

OPERASYONLAR ARTTIRILSIN!
Caddelerde yaşanan dilenci olaylarına müdahale edilmesini isteyen vatandaşlar; “Küçük yaşta çocuklar sokaklara salınıyor. Ellerine bir iki paket mendil veriliyor. Mendili sattıkları da yok! Sürekli ‘abi, abla açım para ver’ şeklinde bir üslupla vatandaşlardan para istiyorlar. Bu çocukların dilenci olarak kullanılmasına ön ayak olanların cezalandırılması gerekiyor” diyerek zabıta ekiplerinin denetimleri arttırmasını istedi.
Yorumlar (0)