Köyceğiz’de tasavvuf müziği eşliğinde aşure ikramı

Köyceğiz Belediyesi tarafından her yıl muharrem ayında düzenlenen geleneksel aşure ikramı tarihi konağında içerisinde bulunan kültür evi bahçesinde tasavvuf müziği eşliğinde yapıldı.Cuma namazı sonrası başlayan geleneksel aşure ikramında...

Köyceğiz’de tasavvuf müziği eşliğinde aşure ikramı
Köyceğiz Belediyesi tarafından her yıl muharrem ayında düzenlenen geleneksel aşure ikramı tarihi konağında içerisinde bulunan kültür evi bahçesinde tasavvuf müziği eşliğinde yapıldı.
Cuma namazı sonrası başlayan geleneksel aşure ikramında İlçe Kaymakamı Gürkan Demirkale ve protokol üyeleri aşure dağıttı.
Yörede yaşayan yabancıların büyük ilgi gösterdiği aşure ikramında konuşan Köyceğiz Belediye Başkanı Kamil Ceylan, “yöremizde yaşayan yabancılar Aşureyi çok beğeniyor, kendilerine göre çok farklı bir lezzet olduğunu söylüyorlar. Birde kültürümüzdeki paylaşım ve ortak değerlerimizin çokluğu daha da ilgilerini çekiyor. Muharrem ve Ramazan ayında yapılan paylaşımlara hayran kalıyorlar. Bir çok yabancı kendisi de aşure yapıp dağıtıyor. Her yıl geleneksel hale gelmiş aşure ikramında muharrem ayının bereketini halkımızla paylaşıyoruz. Muharrem ayının ruhuna uygun böylesi paylaşımlar bizlerin daha çok yan yana, gönül gönüle, el ele vermemizi sağlıyor.” dedi.
YORUM EKLE