Fethiye’nin okullar bölgesine üst geçit

Fethiye’de okulların yoğun olarak bulunduğu Çatalarık Mahallesi Değirmenbaşı e üst geçit çalışmaları başladı. Üst geçidin 2017 yılının ilk ayında hizmete gireceği öğrenildi.Fethiye Jandarma Trafik Timlerinin isteği üzerine Antalya...

Muğla 22.12.2016, 11:30
Fethiye’nin okullar bölgesine üst geçit

Kütahya İl Müftülüğü düzenlenen ’Sabah namazı buluşmaları’ bu yıl da başladı. Ulu Camii’ndeki ilk buluşmaya bilhassa gençlerin ilgisi yoğun oldu.

Programa Kütahya İl Müftüsü Hüseyin Hazırlar, emekli imam-hatipler, vatandaşlar, gençler ve Diyanet Vakfı Kız Öğrenci Yurdu öğrencileri katıldı.

Sabah ezanından sonra başlayan programda din görevlileri tarafından sureler ve aşrı şerifler okundu.

Kütahya İl Müftüsü Hüseyin Hazırlar etkinliğin her hafta pazar günleri devam edeceğini belirtti. Hazırlar, "Kış mevsimi mü’minin bahar mevsimidir. Çünkü geceleri uzundur. Sabah namazı başta olmak üzere geceleri ibadetlerini rahat kalkarlar. Mü’minler, Gündüzü kısadır oruçlarını rahatlıkla tutabilirler. Havaların boğuması kalplerin ısınmaya başladığı dönemdir. Allah, kulluğumuzu ve yakınlığımızı daha da yakinen hissedeceğimiz atmosfer sunuyor. Allah, birlikteliğimizin rızasına nail eylesin" diye konuştu.

Cemaate, cami içeresinde hayırseverler tarafından hazırlanan çorba ikram edildi. 

Yorumlar (0)
31°
açık