Fethiye Hayırsever İş Adamı Yusuf İzzet Gökçe'yi Kaybetti

Cenaze,Fethiye

Muğla 09.04.2014, 16:32 18.02.2015, 23:00
Fethiye Hayırsever İş Adamı Yusuf İzzet Gökçe'yi Kaybetti

Fethiye'de hemen her yıl vergi rekortmeni olan, kendisi ve eşi Gülşen Gökçe adına okul yaptıran hayırsever adamı Yusuf İzzet Gökçe, 82 yaşında vefat etti.
Fethiye'nin 1957 yılında geçirdiği deprem ve sonrasını hafızasında çok iyi tutan yine Fethiye tarihinin pek çok olayını adeta canlı tarih gibi anlata bilen Yusuf İzzet Gökçe aniden rahatsızlanıp önce Fethiye Devlet Hastanesine oradan Lokman Hekim Esnaf Hastanesine kaldırılmasına rağmen yapılan tüm müdahaleler sonuç vermeyince dün gece saat 23.00 sıralarında vefat etti. Yıllar önce Fethiye'nin en büyük mahallesi olan Babataş'ı mahallesine kendi adıyla Yusuf İzzet Gökçe İlköğretim okulunu yaptıran daha sonra, eşi Gülşen Gökçe adına Kız Teknik ve Meslek Lisesi yaptıran Yusuf İzzet Gökçe için 871 öğrencisi bulunan okulda tören yapıldı. öğrencileri tabutu başında nöbet tuttu. 82 yaşında geçirdiği kalp krizi sonucu vefat eden Fethiye'nin havır sever iş adamı Yusuf İzzet Gökçe'nin Fethiye Merkez Yeni Camiideki cenaze namazına ailesi yakınları Muğla Valisi Mustafa Hakan Güvençer, Fethiye Kaymakamı Ekrem Çalık, Fethiye Belediye Başkanı Behçet Saatcı, İl Milli Eğitim Müdürü Zekeriya Çınar, Muğla eski Milletvekili Ali Döğerli, Fethiye İlçe Milli Eğitim Müdürü Yüksel Gültekin, Fethiye Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Akif Arıcan, Siyasi Partilerin Başkan ve üyeleri Eski Belediye Başkanları, Esnaf Odası Başkanı Mehmet Soydemir ve Fethiye İş ve Ticaret Dünyasının simaları katıldı.

Öğle namazına müteakip kılınan cenaze namazı öncesi Fethiye Müftüsü Oğuzhan Kadıoğlu kısa bir konuşma yaparak Yusuf İzzet Gökçe için hayırlı ve çömert insan onu en iyi anlatan ayeti okumaya çalıştım. onu en iyi anlatan 46. ayeti celile olduğunu düşünüyorum. mallar ve oğullar dünya hayatının süsüdür. ancak baki ve kalıcı olan kalıcı amallerdir. okullar yaptıran hastane ve yurtlara hatta öğrencilere destek olan Yusuf İzzet Gökçe'ye Allah'tan rahmet kederli ailesine ve Fethiye'ye başsağlığı diliyorum" dedi. Cenaze namazını İmam Hatip Münir Oba kıldırırken Yusuf İzzet Gökçe'nin cenazesi Taşyaka Mezarlığında dualarla toprağa verildi. Fethiye adeta bir çınarını daha kaybederken sevenleri onu ve yaptığı hizmetleri anlatırken duygu dolu anlar yaşadılar. Fethiye İlçe Milli Eğitim Müdürü Yüksel Gültekin onu anlatmaya çalışırken göz yaşlarına boğulurken Fethiye Belediye Başkanı Behçet Saatcı, "Fethiye hafızasını kaybetti. Fethiye tarihini en iyi bilen hayır severliği ile takdire şayan olmuş simasını kaybetmenin üzüntüsünü yaşıyoruz" diye konuştu.
Ayrıca yakınları, eski Belediye başkanı Şakir Kandönmez, Muğla Eski Milletvekili Ali Döğerli, Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Akif Arıcan, hayırsever iş adamına Allah'tan rahmet kederli ailesine başsağlığı dilediler.

Yorumlar (0)
açık