Ege'de sağanak yağış nedeniyle su baskınları oluştu!

Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nün İzmir ve Ege Bölgesi için yapmış olduğu fırtına ve sağanak yağış uyarısı neticesinde İzmir'de gece saatlerinde başlayan şiddetli sağanak hayatı olumsuz etkiledi. Muğla'nın Fethiye ilçesinde de bir saat etkili olan sağanak yağış nedeniyle bazı ev ve iş yerlerinde su baskınları oluştu. Vatandaşlardan bazıları birçok işletmenin su altında kaldığını, altyapı yetersiz olduğu için mağdur olduklarını söyledi.

Muğla 05.10.2019, 12:20 05.10.2019, 13:02
Ege'de sağanak yağış nedeniyle su baskınları oluştu!

Yağan sağanak yağmur nedeniyle İzmir'de vatandaşlar zor anlar yaşadı. Zaman zaman yağışla birlikte şiddetli rüzgar ve şimşekler çakarken gece adeta gündüze döndü. Sokak ve caddeler sel gölüne dönerken bazı iş yerlerini su bastı. Bazı esnafların ise su baskınına karşı önlem alma çabaları kameralara yansıdı.

Yoğun yağış nedeniyle araçlar ilerlemekte zorlandı. Şiddetli rüzgar ve sağanaktan dolayı rögarlar taştı, yollarda çökmeler meydana geldi. Bazı sokaklar ise aşırı yağış sebebiyle önlem amaçlı araç giriş çıkışlarına kapatıldı.

Muğla'nın Fethiye ilçesinde yaklaşık 1 saat süren sağanak yağış nedeniyle Kesikkapı, Cumhuriyet, Taşyaka ve Patlangıç mahallelerinde bazı evlerin bodrumu, ev ve iş yerlerinde giriş katında su baskınları yaşandı. Bir çok vatandaş su baskını yüzünden zor anlar yaşarken, itfaiye ise zemin ve bodrum katlara dolan suyu tahliye etmeye çalıştı.

ALTYAPI YETERSİZ
Sağanak yağış nedeniyle bazı yollarda suyla dolarken bazı araçlar ise trafikte aksamalara sebep oldu. Oktay Durukan isimli lokanta işleten bir vatandaş ise birçok işletmenin su altında kaldığını, altyapı yetersiz olduğu için mağdur olduklarını söyledi. 

Sanayide tamircilik yapan Mehmet Erdem de yağmurun ardından bir anda dükkanının suyla dolduğunu kaydetti. 

Yorumlar (0)