Ege'de denizin çekilmesi endişeye neden oldu!

Ege'de denizin çekilmesi endişeye neden oldu. Muğla'nın Marmaris ilçesinde 20 metreye kadar denizin çekilmesi deprem endişesi yarattı.

Muğla 11.02.2019, 12:23
Ege'de denizin çekilmesi endişeye neden oldu!

Ege'de denizin çekilmesi endişeye neden oldu. Muğla'nın Marmaris ilçesinde 20 metreye kadar denizin çekilmesi deprem endişesi yarattı.Ege'de denizin çekilmesi endişeye neden oldu. Marmaris'te bazı noktalarda 20 metreye kadar deniz çekilmesi, ilçe sakinlerinde deprem olacak endişesine yol açtı.

İlçe merkezinden İçmeler Mahallesi'ndeki sahile kadar farklı uzunluklarda deniz çekilmesi ile ilgili konuşan Jeofizik Yüksek Mühendisi Hakan Beyaz, "Marmaris sahillerinde aralık ortası ile mart ayları arasında çekilmeler meydana geliyor. Bu durum, atmosferik şartlarda yüksek basıncın neden olduğu doğal bir olaydır..."

"... Bu tür atmosferik basınçlarla, denizde 5 ila 30 metre arasında çekilmeler olabilir. Eğer çekilme kısa sürede olup dalgalarla birlikte gelirse o zaman depremin habercisi olabilme ihtimali vardır. Ancak şu anki çekilmede korkulacak bir durum yok" dedi. 

Yorumlar (0)
30°
açık