Darbe Komisyonu Milletvekili Öztürk’ü de dinleyecek

15 Temmuz Darbe girişimini araştırmak üzere Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde AK Parti Milletvekili Reşat Petek başkanlığında oluşturulan Darbe Komisyonu üyeleri son olarak Muğla’ya geliyor. Komisyon üyeleri Dalaman Havalimanına inişten...

Darbe Komisyonu Milletvekili Öztürk’ü de dinleyecek
15 Temmuz Darbe girişimini araştırmak üzere Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde AK Parti Milletvekili Reşat Petek başkanlığında oluşturulan Darbe Komisyonu üyeleri son olarak Muğla’ya geliyor. Komisyon üyeleri Dalaman Havalimanına inişten sonra sırasıyla darbecilerin kullandığı helikopterlere yatık ikmali yapan Dalaman Askeri Havaalanı, Marmaris’te Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın kaldığı otel, Bodrum Imsık Askeri Havaalanı incelemeleri ve konunun muhataplarının bilgisine başvuracak.
AK Parti Muğla Milletvekili Nihat Öztürk, darbe girişimi gecesi Marmaris’te Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın kaldığı otelde etten duvar ördüklerini belirtirken, TBMM Darbe Komisyonu üyelerinin kendisinin de bilgisine başvuracağını açıkladı. Milletvekili Öztürk, “20 Ocak günü TBMM 15 Temmuz Darbe Komisyonu üyeleri Muğla’ya gelecek. Komisyon Başkanı Reşat Petek başkanlığındaki heyet önce Dalaman’a gelecek. Dalaman’da helikopterlerin yakıt ikmali yaptıkları askeri havaalanında inceleme yapılacak. Burada yapılacak incelemenin ardından Marmaris’e gelecekler. Komisyon Başkanımız Sayın Reşat Petek bana ‘Vekilim o gece siz de Marmaris’teydiniz. Sizi de dinleyeceğiz’ dedi. O gece ne gördüysek, ne yaşadıysak komisyona bilgi vereceğiz. Darbe girişiminin daha ilk başladığı saatlerde teşkilatlarımız ile birlikte Sayın Cumhurbaşkanımızın kaldığı oteldeydik. Darbe girişimine karşı meşalenin ilk yakıldığı yerdir Marmaris’tir. Millet daha sahaya inmeden, Sayın Cumhurbaşkanımız daha açıklama yapmadan, ben, il başkanımız, teşkilattaki bütün üyelerimiz, ilçe başkanlarımız Sayın Cumhurbaşkanımızı korumak için Cumhurbaşkanımız gidene kadar otelin önünde etten duvar ördük. O gece hem demokrasiye, hem milletin iradesine sahip çıkmıştık. Komisyondaki milletvekili arkadaşlarımız bize soracaklar, biz de o gece yaşananlar ile ilgili cevap vereceğiz. Birilerinin halen bir takım senaryolar yazmasına rağmen, o gecenin bir tiyatro olmadığını, 15 Temmuz’un bir milli mücadele olduğunu, Muğla halkının destansı, birlik ve beraberlik içinde Sayın Cumhurbaşkanımıza nasıl sahip çıktığını anlatacağız” dedi.
Komisyon üyelerinin Dalaman, Marmaris’te Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın kaldığı otel, Bodrum Imsık askeri havaalanı gibi noktalarda inceleme yapacağını belirten Öztürk, “Marmaris’te 15 Temmuz darbe girişimi gecesi Sayın Cumhurbaşkanımızın kaldığı otelde iki polisimizi şehit verdik. Gece saat 03.00 gibi Merkeze Valiliğimize geldim. Valilikte Sayın Başsavcımız daha darbenin ilk anında gerekli talimatları veriyordu. Sayın Başsavcımız, Emniyet Müdürümüz, İlçe Emniyet Müdürümüz, gazeteci arkadaşlarımız, İl Jandarma Komutanımız, yani konunun muhatapları TBMM Darbe Komisyonu tarafından bilgilerini başvurulacak” dedi.
YORUM EKLE