Dalyan’da Caretta Run koşusu yapılacak

1. Uluslararası Dalyan Caretta Run koşusu 28-30 Ekim tarihlerinde yapılacak.Bu yıl 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nda Muğla’nın Ortaca İlçesi’ne bağlı Dalyan Mahallesi’nde ilk kez düzenlenecek olan 1.Uluslararası DALYAN CARETTA RUN, koşuyu...

Dalyan’da Caretta Run koşusu yapılacak
1. Uluslararası Dalyan Caretta Run koşusu 28-30 Ekim tarihlerinde yapılacak.
Bu yıl 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nda Muğla’nın Ortaca İlçesi’ne bağlı Dalyan Mahallesi’nde ilk kez düzenlenecek olan 1.Uluslararası DALYAN CARETTA RUN, koşuyu hobi olarak hayatının bir parçası haline getirmiş yaklaşık 1000 katılımcıyı Dalyan’da buluşturmayı hedefliyor.
Yarışmanın 14 ve 21 km (yarı maraton) olmak üzere iki ana kategoride yapılacağını belirten Dalaman Ortaca Köyceğiz Turistik Otelciler ve Turizm İşletmecileri Birliği (DOKTOB) Başkanı Yücel Okutur, “Sayın valimiz Amir Çiçek, Muğla Büyükşehir Belediye Başkanımız Dr Osman Gürün, Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Rektörü Dr Mansur Harmandar, Ortaca Kaymakamı Fatih Ürkmezer, Ortaca Belediye Başkanımız Hasan Karaçelik, Muğla Ticaret Odası Başkanı Bülent Karakuş organizasyonun başarılı bir şekilde gerçekleşmesi için bize son derece destek oldular. Yarışın uluslararası olması da bizlere ayrı bir heyecan katıyor. İyi bir ekiple hazırlanan tecrübeli arkadaşlarımız yarışmanın başarılı geçmesi için bütün hazırlıkları yapmaktadırlar. Dalyan’da kış turizmini canlandırmak için başlattığımız bu tür etkinlikleri her yıl çeşitli konularda sürdürmeyi hedefliyoruz. İlk kez düzenlenecek olan bu yarışta katılımcılar ve yarış severler, ülkemizin birçok yerinde kış mevsiminin hüküm sürdüğü tarihlerde Dalyan’ımızda doğanın her rengiyle bir arada adeta yazdan kalma dolu dolu üç gün geçirecekler” ifadelerini kullandı.
Koşunun ve canlı performansların yanı sıra; yoga, pilates aktiviteleri ve çeşitli söyleşilerle birlikte 28, 29 ve 30 Ekim günlerinde Dalyan’da adeta bir festival havası yaşanacağını ifade eden Yücel Okutur, "Etkinlik aynı zamanda DEKAMER (Deniz Kaplumbağaları Araştırma ve Kurtarma ve Rehabilitasyon Merkezi) işbirliği ile bölgenin simgesi olan Caretta Caretta deniz kaplumbağalarının bakımı ve korunmasına destek olacak" dedi.
Ortaca Belediye Başkanı Hasan Karaçelik ise, “Geçtiğimiz günlerde bildiğiniz gibi 10 gün süren Hasat Festivali, Dalyan 2.Yağlı Pehlivan Güreşleri ile son buldu. Geçtiğimiz hafta sonu ise 3 gün süren Hür Pedal Bisiklet Festivalini yaptık. Bu hafta sonu ise Caretta Run adı altında birincisini düzenleyeceğimiz 2 etaplı koşu şenliği ile sezon etkinliklerini sonlandırmış olacağız. Burada amaç Dalyan’da turizm sezonunu mümkün olduğunca uzatmak ve yöremizin tanıtımına katkı koymaktır. Yaklaşık 600 kişinin koşacağı bu etkinlikte yakınları ile birlikte 2000 kişiyi Dalyan’da ağırlamayı hedefliyoruz.” şeklinde konuştu.
Balkan müziklerini elektronik altyapıyla sentezleyerek müzikseverlerin büyük ilgisini çeken dünyaca ünlü DJ Shantel de, Dalyan Caretta Run etkinliği kapsamında canlı performans sergileyecek. 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı akşamı saat 20.00’da Dalyan Cumhuriyet Meydanında düzenlenecek performans, ücretsiz ve halka açık olacak.
Türkiye Atletizm Federasyonu, Muğla Valiliği, Muğla Büyükşehir Belediye Başkanlığı, Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi, Ortaca Kaymakamlığı, Ortaca Belediyesi,Muğla Ticaret Odası, Muğla Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü ve Muğla İl Sağlık Müdürlüğü’nün destekleriyle gerçekleşecek olan etkinliğin organizasyonunu DOKTOB ve HAPPYCO. üstleniyor.
Etkinlik programı ise şu şekilde;
28 Ekim 2016 Cuma,
Saat 13.00 Sporcu Kayıt ve Kit Dağıtımı
Saat 15:00 Pilates
Saat 16:30 Ünlü Koşucular ile Söyleşi
Saat 18.00 Arbella ve Virgin Radio ile Makarna Partisi
29 Ekim 2016 Cumartesi
Saat 10.00 Etkinlik Açılışı ve Kit Dağıtımı
Saat 12.00 Yavru Carettalar Koşusu
Saat 13.00 3 km Halk Koşusu
Saat 15.45 Dalyan Caretta Run 21 km start
Saat 16.00 Dalyan Caretta Run 14 km start
Saat 18.00 Ödül Töreni
Saat 20.00 Cumhuriyet Bayramı Kutlamaları ve Shantel Canlı Performansı
30 Ekim 2016 Pazar
09.00 İztuzu Plajı’nda Yoga
YORUM EKLE