Cumhuriyeti 97 yaşında gökyüzünde kutladı

Muğla’nın Fethiye ilçesinde Cumhuriyet Bayramı’nı gökyüzünde kutlamak isteyen 97 yaşındaki Mustafa Açıkgöz, başına ‘Atam İzindeyiz’ yazılı bandana bağlayarak dünyaca ünlü yamaç paraşüt merkezi Babadağ’dan uçtu.Muhtarlıktan...

Cumhuriyeti 97 yaşında gökyüzünde kutladı
Muğla’nın Fethiye ilçesinde Cumhuriyet Bayramı’nı gökyüzünde kutlamak isteyen 97 yaşındaki Mustafa Açıkgöz, başına ‘Atam İzindeyiz’ yazılı bandana bağlayarak dünyaca ünlü yamaç paraşüt merkezi Babadağ’dan uçtu.
Muhtarlıktan emekli Mustafa Açıkgöz Eşi Hayriye Açıkgöz’ü 2009 yılında kaybettikten sonra Marmaris’te özel yat kaptanı oğlu 47 yaşındaki Nihat Açıkgöz ile birlikte yaşamaya başladı. Mustafa Açıkgöz, Cumhuriyet Bayramı kutlamalarının 93’üncü yılında yamaç paraşütüyle uçmak için Ölüdenize geldi. Yamaç paraşütü pilotu Gürhan Demir ile birlikte Babadağ’ın 1700 metre pistine çıkan Mustafa Açıkgöz, uçuş için hazırlık yapmaya başladı. Yürüme güçlüğü çeken Açıkgöz, uçuş öncesi başına ‘Atam İzindeyiz’ yazılı kırmızı bandana taktı. Açıkgöz, pilot Demir eşliğinde Babadağ’dan tandem (ikili) atlayış yaptı. Açıkgöz, muhteşem güzellikteki Ölüdeniz manzarasını izledi. Mustafa Açıkgöz ve pilot Gürhan Demir yaklaşık yarım saat süren uçuşun ardından Belceğiz Plajı’na rahat bir iniş yaptı.
Uçmayı çok sevdiğini uzun süredir hayal ettiğini atladıktan sonra büyük keyif aldığını belirten Mustafa Açıkgöz, Cumhuriyet Bayramı’nı gökyüzünde kutladığı için çok mutlu olduğunu söyledi.
Paraşüt pilotu Gürhan Demir ise, Açıkgöz ile çok rahat ve keyifli bir uçuş gerçekleştirdiklerini söyledi. Açıkgöz’ün Cumhuriyet Bayramı’nı gökyüzünde kutlamak için Fethiye’ye geldiğini söyleyen Demir, “Yaşına rağmen Mustafa dede havadayken çok sakin ve mutluydu. Bana hayatını ve çocuklarını anlattı. Benim için de gurur verici bir uçuştu.” dedi.
Yamaç paraşütünde yaş sınırı bulunmadığını söyleyen Demir, “25 kilodan, 110 kiloya kadar herkes yamaç paraşütüyle uçabilir. Kış aylarında da uçuşlarımız devam ediyor. Herkesi Babadağ’dan yamaç paraşütüyle uçmaya davet ediyorum” ifadelerini kullandı.
YORUM EKLE