CHP Bodrum adayı Mustafa Saruhan'a AK Parti'den itiraz! Adaylığı düşürüldü

CHP Bodrum adayı Mustafa Saruhan'a AK Parti'den itiraz geldi. Muğla İl Seçim Kurulu Saruhan’ın adaylığının düşürülmesine karar verdi. Mustafa Saruhan kimdir?

Muğla 26.02.2019, 13:27
CHP Bodrum adayı Mustafa Saruhan'a AK Parti'den itiraz! Adaylığı düşürüldü

CHP Bodrum adayı Mustafa Saruhan'a AK Parti'den itiraz geldi. Muğla İl Seçim Kurulu Saruhan’ın adaylığının düşürülmesine karar verdi. Mustafa Saruhan kimdir?Başından beri sancılı bir şekilde gelişen CHP Bodrum Belediye Başkan Adaylığı yine çıkmaza girdi. Aday gösterilen eski Yalıkavak Belediye Başkanı Mustafa Saruhan’ın adaylığına AK Parti tarafından itiraz edildi. İtirazı görüşen Muğla İl Seçim Kurulu Saruhan’ın adaylığının düşürülmesine karar verdi.

Saruhan’ın Başkanlığı döneminde çevre ve imarla ilgili aldığı ancak hükmün açıklanması geri bırakılması kararın verildiği cezalar toplandığında 1 yıl’ı aştığı AK Partili’liler tarafından öne sürüldü.

İl Seçim Kurulu da adaylığa itirazı yerinde buldu.

CHP Başkan Adayı Mustafa Saruhan Sözcü’ye yaptığı açıklamada, bu konuda bilgi aldıklarını ve il seçim kuruluna gidip ayrıntılı gerekçeyi öğreneceklerini söyledi.

Daha önce Bodrum Belediye Başkanlığına Mustafa Kocadon’un aday olması ön görülmüş ancak CHP Genel Merkezi’nden onay alınmamıştı. Anketlerde ilk sırada olduğu belirtilen Mustafa Saruhan aday yapılmıştı.

MUSTAFA SARUHAN KİMDİR?

1969 yılında Bodrum’da dünyaya geldi. Anadolu Üniversites’nde Kamu Yönetimi Bölümü okuyor. Önce Yalıkavak Belediyesi’nde zabıta memuru, daha sonra zabıta amiri olarak çalıştı. 2004 yılından itibaren, belediye başkanlığı yaptı. Yalıkavak Belediyesi’nin kapanması ile 2014 seçimlerinde CHP’den Bodrum Belediye Meclis üyesi seçildi ve halen bu görevi sürdürüyor. 

Mustafa Saruhan, evli ve 2 çocuk babasıdır. 

31 Mart 2019 Yerel Seçimlerinde CHP'den Muğla İli, Bodrum İlçesi Belediye Başkan adayı olmuştu. Ancak son dakika haberine göre AK Parti'nin itirazı sonra Saruhan'ın adaylığı düşürüldü. 

Yorumlar (0)