Büyükşehir Sağlık Ekibinden Bir İlk

Muğla Büyükşehir Belediyesinin kurulmasıyla birlikte evde bakım hizmeti vermeye başlayan Sağlık ve Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanlığı ekipleri, 112 ekiplerinin müdahale ettiği kaza veya acil olaylara ilkkez müdahale etti.Muğla’nın Bodrum...

Büyükşehir Sağlık Ekibinden Bir İlk
Muğla Büyükşehir Belediyesinin kurulmasıyla birlikte evde bakım hizmeti vermeye başlayan Sağlık ve Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanlığı ekipleri, 112 ekiplerinin müdahale ettiği kaza veya acil olaylara ilkkez müdahale etti.
Muğla’nın Bodrum ilçesinde düzenlenen 4’üncü Uluslararası Paramedik Kongresi etkinliğine katılan Muğla Büyükşehir Belediyesi Sağlık ve Sosyal İşler Dairesi Başkanlığına bağlı ekipler, yapılan tatbikatlarda bir ilki gerçekleştirdi. Yurtdışından Kanada, Almanya, KKTC, İrlanda, Avustralya ve Yeni Zelenda olmak üzere 25 yerli ve yabancı 112 ekiplerinin bulunduğu “4. Uluslararası Paramedik Kongresi, Ambulans Rallisi ve Alanda Kritik Hastada Girişimsel Müdahaleler Eğitimi”nde yarışan Büyükşehir Sağlık ekipleri, senaryo gereği gerçekleştirilen otobüs kazasındaki yaralılara müdahale etti. Senaryo gereği yaralılara ilk müdahaleyi olay yerinde yapan ekipler, daha sonra yaralıların hastaneye sevklerini sağladı.
Yerli ve yabancı 25 farklı 112 ekiplerine karşı ilk kez kazaya müdahale eden Büyükşehir Sağlık ekipleri, yaralılara kısa sürede müdahale ederek yerli ve yabancı 112 ekiplerinden büyük beğeni kazandı.
YORUM EKLE