Bodrumspor Karete Takımı Avrupada Kupaya Doymadı

Bodrumspor Karete Takımı Avrupada Kupaya Doymadı

Muğla 11.09.2014, 13:50 18.02.2015, 23:00
Bodrumspor Karete Takımı Avrupada Kupaya Doymadı

Muğla’nın Bodrum İlçe Belediyesi Bodrumspor Karate Takımı 5 sporcusu ile katıldığı 5’inci Basel Open Masters Avrupa Şampiyonası’ndan 3 birincilik kupası ile döndü.
İsviçre’nin Basel kentinde 6-7 Eylül tarihlerinde düzenlenen turnuvaya, 20 Ülke 106 spor kulübü ve 745 sporcu katıldı. Turnuvaya 5 sporcu ile katılan Bodrum Belediyesi Bodrumspor karate takımından Orhan Alp Kuzulu ümitler kategorisi 52 kilogramda 5 rakip ile mücadele ederek birinci, Emirhan Anıl Tarakçı yıldızlar kategorisi 37 kilogramda 3 rakip ile mücadele ederek birinci, Gaye Damla Dur yıldızlar kategorisi 40 kilogramda 4 rakip ile mücadele ederek birinci olurken Oğuzhan Yıldız ve İlayda Çakmak ise 3’üncülük maçlarında rakiplerine yenilerek turnuvaya veda etti.

Bodrum İlçe Spor Müdürü ve Bodrumspor Karate takımı antrenörü Fatih Uzunlulu, turnuvaya Türkiye’den sadece Bodrum Belediyesi Bodrumspor Karate Takımı’nın katıldığını belirterek şunları söyledi “ İsviçre’nin Basel kentinde katıldığımız turnuvada Bodrum’u ve ülkemizi en iyi şekilde temsil etmek için mücadele ettik ve üç birincilik ile Bodrum’a döndük. Bu sene yedi sporcumuz Milli Takıma seçildi. Hedefimiz daha fazla sporcumuzu Milli Takım’a kazandırarak hem ülkemizi hem Bodrum’umuzu ulusal ve uluslararası turnuvalarda temsil etmek. Önümüzde Arnavutluk’ta düzenlenecek Dünya Kupası var. Orada da Bodrum’u ve ülkemizi temsil ederek en iyi şekilde mücadele edeceğiz. Basel’deki turnuvaya gitmemizde bize desteklerini esirgemeyen Muğla İl Gençlik ve Spor Müdürümüz Bekir Çeker’e, Bodrum Kaymakamımız Dr. Mehmet Gödekmerdan’a, Bodrum Belediye Başkanımız Mehmet Kocadon’a, Bodrum Belediyesi Bodrumspor Kulüp Başkanı Rıza Karakaya, ulaşım konusunda bize destek olan Mustafa Birol ve İsviçre’de konaklama sponsorumuz olan İsviçre Karate Federasyonu’na teşekkür ediyorum” dedi.
Bodrum Belediyesi Bodrumspor Karate Takımı Ekim ayında Arnavutluk’ta düzenlenecek olan Dünya Karate Şampiyonası’na katılarak Bodrum’u ve ülkemizi temsil edecek.

Yorumlar (0)
23°
açık