Bodrumlu Karateciler Avrupa’dan Üç Kupa İle Döndü

Bodrum Belediyesi Bodrumspor Karate Takımı 5 Sporcusu İle Katıldığı 5’İnci Basel Open Masters Avrupa Şampiyonasından 3 Birincilik Kupası İle Döndü.

Muğla 11.09.2014, 13:51 18.02.2015, 23:00
Bodrumlu Karateciler Avrupa’dan Üç Kupa İle Döndü

İsviçre’nin Basel kentinde 6-7 Eylül tarihlerinde düzenlenen turnuvaya, 20 Ülke 106 spor kulübü ve 745 sporcu katıldı. Turnuvaya 5 sporcu ile katılan Bodrum Belediyesi Bodrumspor karate takımından Orhan Alp Kuzulu ümitler kategorisi 52 kilogramda, Emirhan Anıl Tarakçı yıldızlar kategorisi 37 kilogramda, Gaye Damla Dur yıldızlar kategorisi 40 kilogramda mücadele ederek birinci oldular.
Bodrum İlçe Spor Müdürü ve Bodrumspor Karate takımı antrenörü Fatih Uzunlulu, turnuvaya Türkiye’den sadece Bodrum Belediyesi Bodrumspor Karate Takımı’nın katıldığını belirterek, “İsviçre’nin Basel kentinde katıldığımız turnuvada Bodrum’u ve ülkemizi en iyi şekilde temsil etmek için mücadele ettik ve üç birincilik ile Bodrum’a döndük. Bu sene yedi sporcumuz Milli Takıma seçildi. Hedefimiz daha fazla sporcumuzu Milli Takım’a kazandırarak hem ülkemizi, hem Bodrum’umuzu ulusal ve uluslararası turnuvalarda temsil etmek. Önümüzde Arnavutluk’ta düzenlenecek Dünya Kupası var. Orada da Bodrum’u ve ülkemizi temsil ederek en iyi şekilde mücadele edeceğiz. Basel’deki turnuvaya gitmemizde bize desteklerini esirgemeyen Muğla İl Gençlik ve Spor Müdürümüz Bekir Çeker’e, Bodrum Kaymakamımız Dr. Mehmet Gödekmerdan’a, Bodrum Belediye Başkanımız Mehmet Kocadon’a, Bodrum Belediyesi Bodrumspor Kulüp Başkanı Rıza Karakaya’ya teşekkür ediyorum” dedi.

Yorumlar (0)