Bodrum göle döndü!

Muğla'nın Bodrum ilçesinde aniden bastıran yağışın 15 dakika boyunca devam etmesi üzerine sokaklar ve caddeler göle döndü. Mazgalların tıkanması yüzünden su seviyesi yükseldikçe araçlar ilerlemekte güçlük çekti. Bazı bölgelerde ise elektrik kesintileri meydana geldi.

Muğla 05.11.2019, 10:01
Bodrum göle döndü!

Muğla'nın Bodrum ilçesinde akşam saatlerinde aniden bastıran sağanak yağışın 15 dakika boyunca devam etmesi vatandaşları olumsuz bir şekilde etkiledi. Sokaklar ve caddeler göle dönerken, trafik tıkandı.

MAZGALLAR TIKANDI
Kıbrıs Şehitleri Caddesi Hastane Kavşağı ile Lise Kavşağı arasındaki mazgallar tıkanınca cadde göle döndü. Su seviyesi iyice yükselince araçlar, ilerlemekte güçlük çekti. Bodrum Belediye ekipleri tıkanan mazgalları açmak için büyük çaba sarf etti.

SU BASKINLARI YAŞANDI
Şiddetli yağışta Üçkuyular Caddesi üzerindeki motosikletler metrelerce sürüklendi. Dere Sokak üzerindeki işletmeleri su basarken, cadde üzerindeki asfaltın patladı. Yağışla birlikte Cevat Şakir Caddesinde ise balıkçıları da sel suları bastı. Esnaf, su basan dükkanlarında temizlik çalışması yaptı. Sağanak yağış, Cumhuriyet Mahallesi, Gümbet Mahallesi ve Torba Mahallesinde de cadde ve sokakları göle çevirdi.

FOSSEPTİK KOKULAR YAYILDI
Gerence Sokak'tan gelen sel suları, çöp konteynerlerini limana kadar sürükledi. Neyzen Tevfik Caddesi üzerinde taşan rögarlardan etrafa fosseptik kokuları yayıldı. Bodrum Belediye Meydanı da sel suları ile birlikte göle döndü. Bodrum'un birçok noktasında yağışla birlikte taş, toprak ve kaya parçaları yollara inerek trafik akışını olumsuz yönde etkiledi. Bazı bölgelerde ise elektrik kesintileri meydana geldi. Polis, zabıta, itfaiye, arama kurtarma ekipleri ise su basan cadde ve sokakları, tıkanan trafiği açmak için seferber oldu.

Yorumlar (0)