Bodrum'da midye dolma 50'nin üzerinde kişinin zehirlenmesine neden oldu! Midye satışı durduldu

Bodrum'da satılan midye dolmalar 50'nin üzerinde kişinin zehirlenmesine neden oldu. Ramazan Bayramı arefesinden bu yana seyyar midyecilerden alınan açık midyeler 50'nin üzerinde kişi rahatsızlanarak hastanelere başvurdu. Kentte açık midye satışı durduldu.

Bodrum'da midye dolma 50'nin üzerinde kişinin zehirlenmesine neden oldu! Midye satışı durduldu

Midye dolm 50'nin üzerinde insanı zehirledi! 

Hastaneye aynı sebepten başvurdular

Bodrum’da 3 Haziran’dan bu yana 50’nin üzerinde kişi, sokakta seyyar satıcılardan aldıkları midye dolmaları yedikten sonra rahatsızlandı. Hastanelere gidenlerin tedavileri yapılıp taburcu edildi. Harekete geçen Bodrum Belediyesi zabıta ekipleri de sokaklarda midye dolma satışının önlenmesi için çalışma başlattı.

Belediye sosyal medya hesabından duyurdu: Satışlar durduruldu

Bodrum Belediyesi’nin sosyal medya hesaplarından yapılan açıklamada, ‘Bodrum’da, açıkta midye dolma satışları, halkımızın son günlerde yaşadığı gıda zehirlenmesi vakaları dolayısıyla bir süreliğine durdurulmuştur. Halk sağlığını tehdit eden gıdalarla ilgili harekete geçen Belediyemiz Zabıta Müdürlüğü ile Bodrum İlçe Tarım Müdürlüğü ekipleri, ilçe genelinde gerekli denetimlere başlamıştır. Vatandaşlarımızın bu süre zarfında, nerede üretildiği belli olmayan ve açıkta satılan midyeleri tüketmemeleri önemle rica olunur’ denildi.

Güncelleme Tarihi: 06 Haziran 2019, 17:57
YORUM EKLE