Bodrum'da lüks yatla insan kaçakçılığı

Bodrum ilçesinde lüks yatla Yunanistan'ın Kos adasına kaçakları bıraktıkları iddiasıyla Sahil Güvenlik ekiplerince yakalanan dört kişiden 3'ü tutuklandı.

Bodrum'da lüks yatla insan kaçakçılığı

Bodrum Sahil Güvenlik Komutanlığına bağlı ekipler, yabancı bayraklı  yaklaşık 20 metre uzunluğundaki lüks bir yatla yaklaşık 50 kişilik Kaçak grubunun  Yunanistan'ın Kos Adasına bırakıldığı ve botun ilçeye doğru seyir halinde olduğu  ihbarı üzerine harekete geçti.

Turgutreis Jandarma Komutanlığına bağlı ekiplerin de desteğiyle  Bodrum'un Çatal Ada açıklarında yakalanan 1'i Suriye uyruklu 3 kişi gözaltına  alındı. Jandarma ekipleri, yakalanan kişilerin ifadeleri doğrultusunda olayla  ilgisi olduğu iddia edilen ilçedeki bir araç kiralama şirketi sahibi M.P'yi de  gözaltına aldı.

Jandarmadaki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edilen zanlılardan  Suriye uyruklu Y.A. ile M.T, A.Ş. çıkarıldığı mahkemece "Göçmen kaçakçılığı"  suçundan tutuklanırken, M.P. ise adli kontrolle serbest bırakıldı.

31 Ekim pazartesi günü, Bodrum'dan Yunanistan'ın Kos Adasına kaçakları  taşıdığı öne sürülen lüks yat, Yunan Sahil Güvenlik ekipleri tarafından dönüş  yolunda takip edilmiş ancak durdurulamamıştı. Lüks yat ve içerisindekiler Türk  Sahil Güvenlik ekiplerince Bodrum açıklarında yakalanmıştı.

YORUM EKLE