Başkan Kocadon, Şampiyonluk Gecesine Katıldı

Bodrum Belediye Başkanı Mehmet Kocadon, 1. Amatör Küme’De Şampiyonluğu Elde Ederek Süper Amatör Küme’Ye Yükselen Ortakent-Yahşi Gençlik Ve Spor Kulübü Futbol Takımı Taraftarlarıyla Bir Araya Gelerek Şampiyonluk Sevincini Paylaştı

Muğla 11.01.2015, 00:09 18.02.2015, 22:59
Başkan Kocadon, Şampiyonluk Gecesine Katıldı

Bodrum Belediye Başkanı Mehmet Kocadon, 1. Amatör Küme’de Şampiyonluğu elde ederek Süper Amatör Küme’ye yükselen Ortakent-Yahşi Gençlik ve Spor Kulübü Futbol Takımı taraftarlarıyla bir araya gelerek şampiyonluk sevincini paylaştı.
1. Amatör Küme Şampiyonu olarak Süper Amatör Küme’ye çıkan Ortakent-Yahşi Gençlik ve Spor Kulübü Futbol Takımı’nın şampiyonluk kutlamasına katılan Bodrum Belediye Başkanı Mehmet Kocadon, takımı tebrik ederek başarılarının devamını diledi. Geceye Başkan Kocadon yanı sıra Bodrum Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Erdoğan Başeymez, Bodrum Şoförler ve Otomobilciler Esnaf Odası Başkanı Hasan Kablı, Ortakent-Yahşi Gençlik ve Spor Kulübü Başkanı Erdem Aydın, Bodrum Belediyesi Meclis üyeleri ile çok sayıda vatandaş katıldı.
“ESAS BAŞARI; İNANINCA, MÜCADELE EDİNCE, YÜREKLİ OLUNCA GELİR”
Gecenin başında Ortakent-Yahşi Gençlik ve Spor Kulübü Futbol Takımı’nın şampiyonluk hikâyesinin anlatıldığı slayt gösterisinin ardından konuşan Başkan Kocadon, "Gerçekten de başarı olunca sahiplenen çok olur ama esas başarı; inanınca, mücadele edince, yürekli olunca gelir. İşte bugün burada; inanmanın, mücadele etmenin, yürekli olmanın, birlik beraberlik içinde, tek yumruk olmanın mutluluğunu hep beraber yaşıyoruz; burada bir şampiyonluk gecesi yaşıyoruz. Onun için özellikle bu güzel gecede bizleri buluşturan Ortakent-Yahşi Gençlik ve Spor Kulübümüzün başkanına, yöneticilerine ve bu coşkuyu bizlere yaşatan sporcu kardeşlerime yürekten teşekkür ediyorum, sevgi ve saygılarımı sunuyorum." diye konuştu.

“MÜCADELE ETME RUHU VAR BİZDE, GERİ DÖNMEK YOK”
Başkan Kocadon konuşmasının devamında ise yaşadığı bir anısını anlatarak, şunları söyledi: "Bu güzel kulübümüzü ben miras aldım. Slaytlarda da gösterdiler; ilk kurulduğu yıllarda Bodrumspor ile bir antrenman maçı vardı. O zaman Ortakent-Yahşi Gençlik ve Spor Kulübü’nün kalesinde de oynadım hatta. İlk yarı Bodrumspor’un, ikinci yarı ise Ortakent-Yahşi’nin kalesinde oynadım. Bana ‘Oynar mısınız?’ diye sordular, ‘Oynarım tabi’ dedim ben de. Ne de olsa eski alışkanlık; kopamıyoruz bu alışkanlıklardan, bu spor sevdasından. En büyük sevdadır, bir yaşam tarzıdır spor. Fakat ben sahanın çim olduğunu zannediyordum ve ‘Gelip oynayacağım’ dedim. Sahaya gelip hazırlanıp çıktığımda ise sahanın çamur olduğunu gördüm. Mücadele etme ruhu var ya bizde, geri dönmek olmaz. Onun için ‘Çamur da olsa, balçık da olsa oynuyorum’ dedim ve iki takımın da kalesinde birer yarı oynadım."
Daha gerilere dönüp bir bakmak gerektiğini de ifade eden Başkan Kocadon, "Nerden nereye geldiğini iyi bilmek lazım arkadaşlar. Şimdi bir sevinç havasındayız, mutluluk havasındayız ama bunun temellerinin hangi yıllarda atıldığını, o ailelerin o çocuklarına nasıl sahip çıktıklarını, çocuklarını nasıl antrenman sahalarına getirip götürdüklerini, özellikle Mehmet Onur Şahbaz Başkanımız döneminde bu kulübün nasıl kurulduğunu, bunları bilmek lazım.” dedi.
Ortakent-Yahşi Gençlik ve Spor Kulübü sporcularını, yöneticilerini ve başkanını piste davet ederek hep birlikte yöresel oyun havalarında oynayan Başkan Kocadon, gece boyunca şampiyon takımın mutluluğunu paylaştı.

Yorumlar (0)