Aziziye sakinleri suya kavuşuyor

Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Osman Gürün’ün talimatları doğrultusunda içme suyu olmayan Mahallelerde yoğun olarak çalışmalarını sürdüren MUSKİ Genel Müdürlüğü, son olarak suyu olmayan Köyceğiz İlçesi Zeytinalanı Mahallesi...

Aziziye sakinleri suya kavuşuyor
Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Osman Gürün’ün talimatları doğrultusunda içme suyu olmayan Mahallelerde yoğun olarak çalışmalarını sürdüren MUSKİ Genel Müdürlüğü, son olarak suyu olmayan Köyceğiz İlçesi Zeytinalanı Mahallesi Aziziye mevkiinde çalışma başlattı. Bölgede bulunan 60 hanenin içme suyu sıkıntısı çektikleri şikayeti üzerine başlatılan çalışmalar sonucu bölgeye 8 bin metre hat çekilerek sıkıntı gideriliyor.
Muğla Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (MUSKİ) Genel Müdürlüğü bölgeye 8 bin metre içme suyu hattı çekti. Öncelikle bölgede bulunan su gözlerinde çalışma gerçekleştiren MUSKİ Su ve Kanal İşletme Dairesi 5. Bölge Şube Müdürlüğü ekipleri, kaynaklarını toplayarak Zeytinalanı Mahallesi Aziziye Mevkiine yetecek suyu temin etti. 4 bin metre hat çekerek kaynak suyu Mahalleyi besleyecek olan depoya aktarıldı. Depodan evlere suyun verilmesi için ise Mahalleye 4 bin metre daha isale hattı çekilerek toplam 8 bin metre hat ile bölgenin su sorunu ortadan kalkıyor.
Mahallelerinde yıllardır sağlıklı içme suyu problemi olduğunu söyleyen Zeytinalanı Mahallesi Azası Bilal Tokcan, eskiden eşeklerle su taşındığını ileri sürdü. Tokcan, “Daha önce evlerimizin çoğuna su gelmiyordu. Şuan Mahallemizdeki su sorunun yüzde 90’ı çözüldü. Banyo yapılamazdı, bulaşık yıkanamıyordu. Şimdi Büyükşehir sayesinde böle bir sıkıntı kalmadı. Şahsım köylüm ve muhtarım adına bunu sağlayanlara teşekkür ediyorum” dedi.
YORUM EKLE